Odbierz swój egzemplarz

O Rosji w kontekście wojny na Ukrainie. Dr Ewa Kurek w Poznaniu!

Klub „Polonia Christiana” ponownie w Poznaniu! Mamy dla Państwa spotkanie z gościem wyjątkowym – dr Ewa Kurek zaprezentuje wykład zatytułowany pytaniem „Rosji rozumem nie pojmiesz?”. Prace Pani Doktor zawsze cechuje głębia dociekań i bogata baza źródłowa. Jest też cenioną publicystką, której opinie – idące często pod prąd politycznej poprawności – ściągają na nią niezwykle ostrą krytykę lewicowych i liberalnych mediów. Zapraszamy już w środę 26 października.

Dr Ewa Kurek to ceniona historyk, specjalizująca się w stosunkach polsko-żydowskich oraz najnowszej historii Polski i Europy. Ukończyła Katolicki Uniwersytet Lubelski. Jest także autorką scenariuszy i reżyserem pięciu filmów dokumentalnych. Jej prace naukowe znalazły uznanie zarówno w Polsce, jak i na Zachodzie.

Warto przy tym wspomnieć, iż do publikacji zatytułowanej „Dzieci żydowskie w klasztorach” wstęp napisał prof. Jan Karski, odznaczony pośmiertnie Prezydenckim Medalem Wolności, nadanym przez Prezydenta Stanów Zjednoczonych za zasługi w ratowaniu polskich Żydów.

Najgłośniejszą z dotychczasowych publikacji dr Ewy Kurek była niewątpliwie książka „Jedwabne – anatomia kłamstwa”. Na podstawie własnych badań i oceny zebranego dotąd materiału, autorka wysunęła wniosek, iż zbrodnia w Jedwabnem nie zostanie w pełni wyjaśniona bez dokończenia ekshumacji ciał ofiar.

Nasza prelegentka jest także aktywnym komentatorem spraw publicznych. Zabiera głos w tematach dotyczących historii społecznej, polityki historycznej i stosunków dyplomatycznych. Kilkukrotnie była już gościem naszych „Klubów” oraz konferencji tematycznych organizowanych przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi. Jej tytułowy wykład podczas najbliższego spotkania z pewnością będzie w jakiejś mierze osadzony na publikacjach „Rosji rozumem nie pojmiesz?” (Wydawnictwo Clio 2015) oraz „Europa 1939-1945. Kto wspierał Hitlera a kto z nim walczył” (Wydawnictwo Clio 2020).

Spotkanie Klubu „Polonia Christiana” zatytułowane „Rosji rozumem nie pojmiesz? Wszystko o czym warto wiedzieć w czasie wojny na Ukrainie” z dr Ewą Kurek odbędzie się w środę 26 października 2022 r. o godz. 18:30 w siedzibie NOT – Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych przy ul. Wieniawskiego 5/9 (sala nr 119) w Poznaniu. Zapraszamy Państwa do licznego uczestnictwa – wstęp wolny!

Klub „Polonia Christiana” w Poznaniu

Poprzedni post
Następny post