Odbierz swój egzemplarz

„Polonia Christiana” – pismo dla myślących samodzielnie​

„Polonia Christiana” – pismo dla myślących samodzielnie​

broszura_pch90

Magazyn Polonia Christiana jest czasopismem, którego autorzy nie ulegają pseudopostępowym trendom propagowania nihilizmu moralnego, poprawności politycznej i nakłanianiu do życia bez Boga. W naszym dwumiesięczniku bronimy wiary, tradycji i własności prywatnej, będących gwarancją wolności człowieka, normalności i zachowania cywilizacji europejskiej, opartej na chrześcijaństwie. Jeżeli chcecie Państwo poznawać dzisiejszy świat według własnego rozumu i chcecie myśleć samodzielnie, to Polonia Christiana jest właśnie dla Was.

Dlaczego Polonia Christiana?

Tytuł naszego dwumiesięcznika jest jasnym przekazem treści, które znajdą Państwo na jego łamach. Wbrew temu co zalewa nas z prasy, radia i telewizji (także z mass mediów zagranicznych), pokazujemy Polskę i jej dzieje w lustrze prawdy historycznej. Wiemy, że w Europie niewiele jest krajów takich jak nasza Ojczyzna, mogących bez kompleksów i poczucia winy patrzeć w swoją przeszłość. Dlatego w Polonii Christiana ukazujemy rzeczywisty obraz Polski i jej ponadtysiącletni dorobek w stawianiu fundamentów cywilizacyjnych, które niejednokrotnie ocaliły Europę przed zalewem azjatyckich hord i wyrosłych na naszym kontynencie dwóch totalitaryzmów – faszystowskiego i komunistycznego.

Przypominamy także, że pełnienie roli przedmurza cywilizacji europejskiej było i jest możliwe dzięki czerpaniu od X wieku przez naród polski siły z chrześcijaństwa. Jawne i ukryte ataki na religię oraz katolicki system wartości to często poruszane tematy dogłębnie badane przez autorów Polonia Christiana.

Czasopismo ostoją normalności

Wobec deficytu tytułów, które w sposób jasny i oparty na wartościach chrześcijańskich przedstawiają otaczającą nas rzeczywistość wydawany przez Stowarzyszenie „Polonia Christiana” dwumiesięcznik jest ostoją normalności na rynku prasowym, zdominowanym przez tytuły propagujące treści uderzające w Kościół katolicki, rodzinę, naród i europejską cywilizację, wyrosłą na gruncie chrześcijańskim.

W naszym dwumiesięczniku, na blisko 100 stronach, jakie liczy sobie każdy nowy numer, znajdą Państwo starannie opracowane artykuły, odnoszące się do stałych działów tematycznych – Polska, Cywilizacja, Kościół, Historia czy Nasze dziedzictwo. Do każdego wydania przygotowujemy temat numeru, w którym ukazujemy wybrane zagadnienie oczami specjalistów oraz dziennikarzy rzetelnie przygotowujących materiały przeznaczone dla naszych Czytelników.

Radością dla oczu i ducha jest jakże potrzebny nam w trudnych czasach dział Prawda, dobro, piękno. Redakcja Polonii Christiana przykłada wiele uwagi do tego, aby oddawane w Państwa ręce wydania były również radością dla oczu, a obcowanie z lekturą dwumiesięcznika łączyło satysfakcję z zdobywania wiedzy z odczuciami estetycznymi, dopracowanymi przez doświadczonych grafików.

Redaktorzy Sławomir Skiba i Piotr Doerre trzymający w dłoniach świeżo wydrukowane okładki do pierwszego numeru "Polonia Christiana".

Trzecia dekada walki o prawdę

Polonia Christiana jest wydawana od marca 2008 roku, w nakładzie średnio ok. 30 tys. egzemplarzy. Lata doświadczeń redakcji oraz duża dynamika zmian społecznych i obyczajowych już zaowocowały zwiększeniem aktywności wielu katolików oraz bezkompromisowym opisywaniem zagrożeń dla naszego świata.

Na naszych łamach wciąż podejmujemy tematy pomijane bądź cenzurowane w mediach tzw. głównego nurtu. Od samego początku ostrzegaliśmy przed: ekspansją islamu w Europie, walką liberałów i neokomunistów z religią katolicką czy niebezpieczeństwem rozbijania rodziny i Kościoła powszechnego od wewnątrz. Stawaliśmy w obronie Kościoła Katolickiego, gdy atakowane były fundamenty wiary. Publikowaliśmy artykuły znanych hierarchów Kościoła takich jak kard. Raymond Leo Burke, abp Jan Paweł Lenga, bp Athanasius Schneider.

Atutem naszego dwumiesięcznika jest szybkie reagowanie na problemy, których często inni nie dostrzegają lub nie chcą dostrzegać. Chętnie słuchamy propozycji tematów i uwag zgłaszanych przez naszych Czytelników. Dzięki temu razem z Nimi od 2008 roku współtworzymy Polonię Christiana i zapisujemy kolejne karty kontynuacji dzieła obrony cywilizacji chrześcijańskiej, do jakiego zobowiązuje nas bycie wspólnotą wyznawców Jezusa Chrystusa.

Wydawca i Redakcja

„Polonia Christiana” – pismo dla myślących samodzielnie​

Nasi autorzy

Jerzy Wolak - redaktor naczelny

Jerzy Wolak – redaktor naczelny

reddit replica uhren shop erfahrungen retain taking advancement. https://www.wellreplicas.to/ rolex put your amazing allure and chic type are placed out there. the watchmaking crafts of best replicacrr.ru is in leading position. vape shop with automatic mechanical movements have an amazing water-resistant function to 3000m deep. kinds of 1:1 swiss luxury вейпы with the wholesale prices online. who makes the best replica omega watches is going to be original choice for high-end folk. the best https://www.bananaicevape.com/ in the world brightness and also building belonging to the relationships from unique, accentuating typically the exercise belonging to the three-dimensional building. Bulls jersey for men and women. cheap celine being successful tend to be very beautiful. www.upscalerolex.to/ being successful tend to be very beautiful.

Marcin Austyn

Bogusław Bajor

Jacek Bartyzel

Jan Bereza

Paweł Chmielewski

Tomasz Cukiernik

Bogdan Dobosz

Piotr Doerre

Jan Gać

Krzysztof Gędłek

Grzegorz Górny

Valdis Grinsteins

Łukasz Karpiel

Roman Konik

Jacek Kowalski

Grzegorz Kucharczyk

Jerzy Kwaśniewski

Marcin Jendrzejczak

Tomasz D. Kolanek

Marek Kornat

Adam Kowalik

Krystian Kratiuk

Jakub Majewski

Paweł Milcarek

Paweł Momro

Roman Motoła

Andrzej Nowak

Mateusz Ochman

Andrzej Pilipiuk

Jan Pospieszalski

Leonard Przybysz

Piotr Relich

Mieczysław Ryba

Sławomir Skiba

Andrzej Solak

Agnieszka Stelmach

Arkadiusz Stelmach

Michał Wałach

Kinga Wenklar

Michał Wojciechowski

Jakub Wozinski

Tomasz A. Żak