Odbierz swój egzemplarz

Zbrodnicza, antypolska operacja NKWD tematem najbliższego Klubu PCh w Krakowie!

Zbrodnie sowieckiego aparatu represji, dokonane jeszcze przed wybuchem II wojny światowej, skierowane były przeciwko Polakom mieszkającym od wieków na terenach, które po rewolucji bolszewickiej znalazły się w Związku Sowieckim. O metodach i skutkach antypolskiej operacji NKWD opowie Marcin Więckowski, autor książki „Dom nad Płoską”, w czwartek 2 lutego o godzinie 18.00 w krakowskim Klubie „Polonia Christiana”.

Zagadnienie ludobójczej polityki sowieckiego państwa i jego narzędzia, jakim było NKWD, w sierpniu ubiegłego roku omawiał na antenie PCh24TV m.in. prof. Henryk Głębocki, historyk, publicysta, nauczyciel akademicki, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego.

– Wielki terror i wszystkie zbrodnie Stalina w ZSRR w tym Operacja Polska NKWD w latach 1937-1938 nie były żadnym chaosem szalonego tyrana. Było to przygotowane, zaplanowane, sprawnie przeprowadzone. Ekipy morderców z NKWD były wcześniej ćwiczone, organizowano im konferencje, na których tłumaczono kogo mają i w jaki sposób mają zabić. NKWDziści po wykonaniu planu i zamordowaniu np. 50 osób zwracali się z prośbą do przełożonych o „zwiększenie planu”, zwiększenie limitu osób, które będą mogli zamordować, aby dostać więcej orderów, więcej medali, więcej premii większy przydział na mieszkanie, właśnie za „przekroczenie planu”. Są zdjęcia tych morderców, chociażby spod Winnicy czy spod Żytomierza, którzy w zamian za swoją aktywną i wydajną pracę otrzymywali zegarki – mówił na antenie PCh24TV prof. Głębocki.

Bezmiar krzywd, jakie doznali nasi rodacy mieszkający w granicach Związku Sowieckiego jeszcze przed wojną nie jest dobrze znany w szerokich kręgach społecznych. Zbrodnia dokonana przed wybuchem II wojny światowej została „przykryta” bestialstwem dwóch okupantów, którzy od 1939 roku prześcigali się w mordowaniu Polaków. Po zakończeniu II wojny światowej temat zbrodni służb komunistycznych był zakazany, a obecność w mediach potomków tych, którzy służyli wasalom ZSRS, nie sprzyjała popularyzowaniu wiedzy o tym, co spotkało naszych rodaków już przed 1939 rokiem doświadczonych przez totalitarny komunizm.

Spotkanie z Marcinem Więckowskim, znanym czytelnikom mediów wydawanych przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi („Polonia Christiana”, PCh24.pl i PCh24TV), rozwijającym tematykę historyczną także na swoim facebookowym blogu, jest szczególną okazją do nadrobienia zaległości z naszej wiedzy o najnowszej historii Rzeczpospolitej.

Na wyjątkowe spotkanie ze znawcą tematyki operacji NKWD w czasach sowieckich, red. Marcinem Więckowskim, w czwartek 2 lutego 2023 r. o godzinie 18:00 zaprasza krakowski Klub „Polonia Christiana”. Wydarzenie zatytułowaliśmy „Zabić Polaków! Operacja (anty)polska NKWD”. Odbędzie się ono w sali konferencyjnej „Miodosytni” (poziom -1, wejście obok recepcji) przy ul. św. Wawrzyńca 6 w Krakowie (niedaleko kościoła pw. Bożego Ciała). Wstęp wolny!

Poprzedni post
Następny post