Odbierz swój egzemplarz

Ku nowej Europie. Kto zmienia Stary Kontynent? Zapraszamy na spotkanie z Bogdanem Doboszem!


Polityka klimatyczna prowadząca do drożyzny, próby redefiniowania płci wbrew biologii i realiom prawnym, wielkie migracje całych narodów zmieniające strukturę społeczną i niosące skutki ekonomiczne – to tematy, o których nie da się dzisiaj w wielu środowiskach prowadzić racjonalnej dyskusji. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa spotkanie z gościem specjalnym, politycznie niepoprawnym redaktorem Bogdanem Doboszem.

Bogdan Dobosz – o czym w Europie mówić nie wolno?

Dlaczego w Europie nie wolno mówić o tych procesach, które są wcielane w życie wbrew zdrowemu rozsądkowi lub bez otwartej dyskusji o ich skutkach? Kto podejmuje decyzje, niosące skutki na całe pokolenia i kto forsuje wydatkowanie środków publicznych na przemodelowanie struktur społecznych? Przykładów tematów tabu z roku na rok przybywa, a ubywa – niestety – dziennikarzy, którzy nie obawiają się podejmowania tematów niepoprawnych politycznie.

W czasie organizowanego w czwartek 26 stycznia w Warszawie spotkania Klubu „Polonia Christiana” poruszony zostanie niezwykle trudny temat. Debata wokół problemu zawartego w tytule „Wielka podmiana narodów Europy” jest potrzebna nie tylko w naszym kraju. Z przybierającą na sile tendencją migracyjną całych narodów zmierzyć się dzisiaj muszą niemal wszystkie państwa Europy. Fale migrantów ekonomicznych i politycznych oraz uchodźców wojennych to realny problem, o którym za mało się mówi i za długo milczy. Głos redaktora Bogdana Dobosza w tej sprawie będzie okazją do rozpoczęcia rzetelnej debaty o przyszłości Starego Kontynentu i naszego państwa.

Redaktor Dobosz to pisarz i publicysta, w latach osiemdziesiątych działacz opozycji antykomunistycznej. W czasach komunistycznych aktywnie działał w opozycyjnym Niezależnym Zrzeszeniu Studentów. Już wówczas pokazał talent pisarski, publikując w prasie drugiego obiegu (m.in. w „Lubelskiej Solidarności Walczącej”, „Ogniwie”, „Kursie” i „Metrium”).

Klub „Polonia Christiana” z red. Doboszem – miejsce, data i godzina spotkania

Spotkania z red. Doboszem zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, a z powodu ich „politycznej niepoprawności” budzą mocne reakcje w mediach tzw. głównego nurtu.  Serdecznie zapraszamy Państwa do przybycia na spotkania w Warszawie oraz poinformowanie rodziny i znajomych o tych wydarzeniach. Najłatwiej uczynić to, rozsyłając link do niniejszego artykułu.

Organizatorami spotkania są Stowarzyszenie „Polonia Christiana”, Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi oraz warszawski Klub „Polonia Christiana”.

Zapraszamy do warszawskiego Domu Literatury na Krakowskim Przedmieściu 87/89 (sala konferencyjna, 1 piętro), w czwartek 26 stycznia 2023 r. o godz. 18:00. 

Jak zawsze, wstęp wolny.

Poprzedni post
Następny post