Odbierz swój egzemplarz

Los chrześcijańskich kobiet w świecie islamu. Klub „Polonia Christiana” zaprasza na 5 października do Krakowa

O losie kobiet, a w szczególności kobiet chrześcijańskich, w kręgu państw muzułmańskich opowie 5 października Konrad Ciempka. Spotkanie z dyrektorem krakowskiego biura Pomocy Kościołowi w Potrzebie, pod tytułem „Usłysz jej płacz”, w ramach Klubu „Polonia Christiana”, odbędzie się o godzinie 18.00 w „Miodosytni” przy ul. św. Wawrzyńca 6 na krakowskim Kazimierzu.

Znany prelegent

Dyrektor krakowskiego biura Pomocy Kościołowi w Potrzebie Konrad Ciempka jest znany widzom internetowej telewizji PCh24.TV, prowadzonej przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Był także prelegentem na spotkaniach Klubu „Polonia Christiana”, a podawane przez niego informacje zawsze poparte są konkretnymi danymi.

Głównym hasłem Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie jest pojednanie i solidarność na świecie. Po II wojnie światowej organizacja ta wspierała chrześcijan w krajach rządzonych przez komunistyczne dyktatury, a obecnie pomaga chrześcijanom, którzy żyją w trudnych warunkach w Afryce, Azji czy Ameryce Łacińskiej. Wyznawanie wiary w Chrystusa oznacza tam bardzo często narażanie siebie i bliskich na terror i śmierć.

Kto prześladuje chrześcijan?

Według danych międzynarodowej organizacji Open Doors, od ponad 67 lat pracującej na rzecz prześladowanych chrześcijan, w około 60 krajach „obecnie ma miejsce największe prześladowanie chrześcijan w historii. Według obecnych szacunków, w 50 krajach, w których chrześcijanie są najbardziej prześladowani, około 360 milionów chrześcijan spotyka się z bardzo wysokim lub ekstremalnym poziomem prześladowań i dyskryminacji za wyznawanie Jezusa Chrystusa.”

W smutnym rankingu krajów najmocniej prześladujących chrześcijan na niechlubną czołówkę wysuwają się (zaraz po dyktaturze Korei Północnej) państwa muzułmańskie lub takie, w których muzułmanie nie będąc większością (Erytrea, Nigeria) stosują terror wobec wyznawców innych religii.

Kobieta w świecie islamu

Wiemy, że w świecie islamu miejsce kobiety jest zupełnie inaczej postrzegane niż w cywilizacji chrześcijańskiej. Jeżeli więc chrześcijanom w świecie islamu żyje się trudno, to kobietom chrześcijańskim żyje się wyjątkowo trudno, a ich bezpieczeństwo jest na co dzień zagrożone.

O tym, jak wygląda sytuacja kobiet chrześcijańskich w krajach islamu będą się mogli Państwo dowiedzieć od Konrada Ciempki – osoby mocno znającej realia i dysponującej szeroką wiedzą.

Zapraszamy Państwa na czwartek 5 października br., na godzinę 18.00, na spotkanie Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie, którego tytuł brzmi: „Usłysz jej płacz”. Wydarzenie odbędzie się w klubie „Miodosytnia” przy ul. św. Wawrzyńca 6, obok kościoła pw. Bożego Ciała na Kazimierzu. Jeśli Państwo mogą, prosimy o podzielenie się tą informacją z rodziną i znajomymi. Na spotkanie Klubu „Polonia Christiana” wstęp wolny!

Poprzedni post
Następny post