Odbierz swój egzemplarz

Spotkanie z Dariuszem Walusiakiem o szczególnej opiece Matki Bożej nad Polską. Klub „Polonia Christiana” zaprasza!

Kult Maryjny od wieków wpisuje się w religijność narodu polskiego. W trudnych i w radosnych chwilach naszej Ojczyzny wielokrotnie zwracaliśmy się do Matki Bożej o pomoc i wsparcie, które uzyskiwaliśmy. Związkom religijności i patriotyzmu poświęcone będzie spotkanie Klubu „Polonia Christiana” w czwartek 17 listopada 2022 r. w Krakowie, na którym znany historyk i reżyser Dariusz Walusiak wygłosi prelekcję pt. „Matka Boża Łaskawa i Cud nad Wisłą”.

Dariusz Walusiak jest przykładem historyka, publicysty i reżysera filmowego, w którego pracy wiara i umiłowanie Polski zawsze się przeplatały, uzupełniały i współgrały, realizując się w pięknej polskiej dewizie: „BÓG, HONOR, OJCZYZNA”. Dariusz Walusiak w dorosłe życie wkraczał w czasie przełomowym dla Polski, wówczas jeszcze będącej „Polską Ludową”, upadającą moralnie, pozorującą funkcjonowanie w formie niepodległego państwa, a de facto zwasalizowaną przez Związek Sowiecki. Z zakłamaniem moralnym czasów komunizmu oraz z brakiem suwerenności Polski Dariusz Walusiak nigdy się nie godził, działając w czasie studiów w opozycji antykomunistycznej i pisząc do prasy podziemnej.

W 1990 roku stanął w szeregach osób, które nie akceptowały układu z siłami postkomunistycznymi, swoimi dziełami budując fundament dla Polski całkowicie odcinającej się od niechlubnego okresu PRL. Twórczość dziennikarska, reporterska i autorska Dariusza Walusiaka także taką rolę pełniły. Spośród wielu dzieł Dariusza Walusiaka warto przypomnieć programy telewizyjne: „Do dzisiaj tajne”, „Rozmowy kresowe”, „Magazyn Polaków na wschodzie” oraz cykl dokumentalny „Kustosz Pamięci Narodowej”.

Dariusz Walusiak to m.in. autor ponad siedemdziesięciu reportaży i filmów dokumentalnych o tematyce społecznej, kresowej i historycznej. Wśród nich wymienić należy takie, jak: „Ucieczka z piekła. Śladami Witolda Pileckiego” , „Cichociemni. Wywalcz wolność lub zgiń”, „Pohańbiona godność”, „Rączy”, „Modlitwa Smoleńska”, „Mój przyjaciel Laluś”.

Podejmowanie tematów trudnych, niepokorne serce i odkrywanie prawdy znalazły powszechne uznanie, a Dariusz Walusiak został doceniony licznymi odznaczeniami, które były podziękowaniem za wytrwałość i niezłomność umysłu. W ostatnim czasie, podczas XIX Kongresu Konserwatywnego, został uhonorowany również Nagrodą im. Ks. Piotra Skargi.

Warto także dodać, iż nasz prelegent współpracuje z Fundacją Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego „Sowiniec” w Krakowie, od 2006 roku z IPN przy zbieraniu notacji, dokumentowaniu miejsc zbrodni, nagraniach laureatów nagrody Kustosz Pamięci. Ponadto od 2013 roku jest współpracownikiem „W Sieci Historii”, a od 2014 roku inicjatorem i koordynatorem akcji „Wyklęci – Niezłomni. Przywróćmy pamięć naszym Bohaterom”.

Patrząc na dorobek naukowy, filmowy i historyczny gościa spotkania Klubu „Polonia Christiana” jesteśmy przekonani, że temat prelekcji – „Matka Boża Łaskawa i Cud nad Wisłą” – będzie rzetelnie przedstawiony i da każdemu z słuchaczy solidną porcję wiedzy potrzebnej w walce o przyszłość Polski.

Zapamiętajmy! Spotkanie klubowe pt. „Matka Boża Łaskawa i Cud nad Wisłą” odbędzie się w czwartek 17 listopada br. o godzinie 18:00 w Krakowie, w „Miodosytni” przy ul. św. Wawrzyńca 6 (obok kościoła Bożego Ciała (przystanki tramwajowe: Św. Wawrzyńca lub Plac Wolnica). Spotykamy się w sali konferencyjnej na poziomie -1, wejście przy recepcji. Wstęp wolny! Zapraszamy i zachęcamy do podzielenia się informacją o spotkaniu z Państwa znajomymi, których może interesować historia i współczesne dzieje Polski.

Poprzedni post
Następny post