Odbierz swój egzemplarz

W warszawskim Klubie „Polonia Christiana”, potkanie z dr. hab. prof. UKSW Rafałem Łatką. Zapraszamy!

Nasz warszawski Klub „Polonia Christiana” ma zaszczyt zaprosić na spotkanie z dr. hab. prof. UKSW Rafałem Łatką. Wygłosi on dla Państwa prelekcję zatytułowaną “Wybitni polscy biskupi doby PRL”. Zapraszamy do tego szczególnie wszystkich tych, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać na żywo wiedzy, erudycji i zaangażowania prof. Łatki. Spotkanie odbędzie się już w środę 16 listopada.

Ocena okresu Polski Ludowej, a szczególnie działań podejmowanych w tym okresie przez polski Episkopat, wciąż budzi liczne spory i prowokuje do dyskusji. Na ustach wrogów Kościoła szczególnie często pojawiają się nazwiska tych duchownych, którzy splamili swoje imię niegodnymi czynami, w tym także współpracą z komunistyczną bezpieką. Ale czy dostatecznie dużo jako Polacy wiemy o biskupach bohaterach – tych, którzy nie tylko pozostali niezłomni wobec ówczesnego aparatu represji, ale również walnie przyczynili się do odbudowy moralnej społeczeństwa i rozmiękczenia czerwonej dyktatury?

Przykłady takich postaci zaprezentuje w swojej autorskiej prelekcji dr hab. prof. UKSW Rafał Łatka. To niezwykle utalentowany historyk, którego gościliśmy już wielokrotnie w ramach Klubów „Polonia Christiana”. Przykładowo, w marcu 2022 r. prof. Łatka mówił o prymasowskiej wizji patriotyzmu w Kazaniach Świętokrzyskich bł. prymasa Wyszyńskiego.


Dr hab. Rafał Łatka to wykładowca akademicki, zaangażowany także w wiele innych projektów. Jest ekspertem w Instytucie Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego, a także koordynatorem Centralnego Projektu Badawczego IPN: „Władze komunistyczne wobec Kościołów i związków wyznaniowych w Polsce 1944-1989”. Wydał liczne publikacje historyczne oraz zredagował serię wydawniczą “Kościół Katolicki w dokumentach”.

Zapraszamy Państwa do przybycia na Klub „Polonia Christiana” w Warszawie, który odbędzie się 16 listopada 2022 r. (środa) o godz. 18:00. Spotykamy się w Warszawie, w sali konferencyjnej Domu Literatury przy ul. Krakowskie Przedmieście 87/89. Wstęp wolny!

 

Poprzedni post
Następny post