Odbierz swój egzemplarz

Nowy cykl spotkań o świętym Szarbelu na Podkarpaciu

Jacek Kotula wraz z Klubem “Polonia Christiana” zapraszają na kolejny fascynujący cykl spotkań, poświęconych życiu i cudom świętego Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego. Już wkrótce opowie o nim w Iwoniczu Zdroju, Rymanowie Zdroju i Babicy koło Rzeszowa.

Opowieści o życiu świętego Szarbela, wzbogacone relacjami z pielgrzymek i podróży do libańskich miejsc związanych ze świętym, cieszą się w Polsce rozsnącą popularnością. Sam kult świętego, za przyczyną którego doszło do wielu uzdrowień, jeszcze do niedawna nie był w naszym kraju szeroko rozpowszechniony. Ten stan rzeczy zmieniają inicjatywy takie jak prezentowana Państwu trasa autorskich spotkań z Jackiem Kotulą – znanym działaczem prolife, pielgrzymem i propagatorem wzorców świętości, takich jak św. Szarbel czy św. Rafka.

Bohater naszego cyklu spotkań zaskakuje wiernych także po swoim odejściu z tego świata. – W 1950 r. kilku mnichów odwiedziło pustelnię św. Szarbela, gdzie przez lata przebywał, i postanowili zrobić sobie zdjęcie. Ku ich wielkiemu zaskoczeniu na zdjęciu widoczny był także nieżyjący od 52 lat św. Szarbel. Dzięki temu wydarzeniu mamy wizerunek mnicha. Co ciekawe, synod patriarchalny na podstawie wizerunku św. mnicha właśnie z tej fotografii zatwierdził jedyne ikony, których można używać w czasie liturgii – możemy przeczytać w artykule poświęconym św. Szarbelowi, który opublikowano na portalu PCh24.pl  („10 faktów o św. Szarbelu, których możesz nie znać”).

Niezwykłość postaci tego świętego i dokonań, które za jego wstawiennictwem wciąż wypływają na światło dzienne – przeróżnych cudów i uzdrowień z nieuleczalnych chorób – skłania nas do organizacji kolejnego cyklu spotkań na Podkarpaciu. Oto plan spotkań zatytułowanych “Cuda św. Szarbela”, podczas których obecne będą relikwie świętego, a specjalną prelekcję wygłosi Jacek Kotula:

– 14 maja 2024 r. – Rymanów Zdrój, godz. 15:00, Świerkowa Cafe, ul. Świerkowa 1, Rymanów Zdrój
– 14 maja 2024 r. – Iwonicz Zdrój, godz. 19:00, Świerkowy Zdrój Medical Spa, ul. Kulczyńskiego 7, Iwonicz Zdrój
– 17 maja 2024 r. – Babica k. Rzeszowa, godz. 18:00, kościół pw. Dobrego Pasterza, Babica – tutaj spotkanie poprzedzi Msza Święta, na którą również serdecznie zapraszamy.

Warto skorzystać z tej sposobności i przybyć na dowolne ze spotkań (wstęp wolny). Zachęcamy Państwa także do powiadomienia o nich bliskich i znajomych.

Poprzedni post
Następny post