Odbierz swój egzemplarz

Poruszające świadectwa kapłaństwa czasu kryzysu – Krystian Kratiuk i o. Jan Strumiłowski w krakowskim Klubie PCh

To będzie spotkanie ze wszechmiar wyjątkowe. Znany dziennikarz i publicysta katolicki Krystian Kratiuk wydał książkę, będącą zbiorem rozmów i zarazem poruszających świadectw sześciu kapłanów. Różni ich wiele, ale łączy żarliwa pobożność i oddanie Matce Bożej. W naszym krakowskim Klubie „Polonia Christiana” będziemy mieć możliwość spotkania i wysłuchania jednego z rozmówców red. Kratiuka – cystersa, ojca prof. Jana Strumiłowskiego.

Redaktora Krystiana Kratiuka naszym Darczyńcom i Czytelnikom przedstawiać nie trzeba. Wieloletni szef portalu PCh24.pl i PCh24TV, wcześniej również redaktor naczelny dwumiesięcznika „Polonia Christiana”, udowodnił już wielokrotnie, że spod jego pióra wychodzą dzieła ciekawe i poruszające. Dzięki jego zaangażowaniu powstała seria publikacji z logiem PCh24.pl, pod hasłem „Prawa Strona Internetu”. To właśnie red. Kratiuk napisał następnie trzy książki relacjonujące i komentujące wydarzenia odbywające się na synodach powszechnych, organizowanych w czasie trwającego obecnie pontyfikatu papieża Franciszka. On także jest autorem książek „Zaraza” oraz „Jak Kościół Katolicki stworzył Polskę i Polaków”.

Z kolei ojciec prof. Jan Strumiłowski OCist to wybitny badacz teologii dogmatycznej i dziejów Kościoła. Szczególnie interesuje się teologią piękna, teologią trynitarną i chrystologią oraz teologiczną teorią poznania. W tych kontekstach bada również związki pomiędzy teologią a filozofią i naukami empirycznymi. Posiadając stopień doktora habilitowanego teologii, jest wykładowcą Wyższego Seminarium Duchownego w Katowicach-Panewnikach. Do jego ostatnich publikacji zaliczyć wypada monografię „Zachwiana hierarchia. Pomieszanie pojęć i przyczyny kryzysu w Kościele”, a także analizujące przyczyny obecnego kryzysu w Kościele rozważania „Bóg czy człowiek”.

Najnowsza publikacja Krystiana Kratiuka, którą wydała oficyna Rosa Mistica, nosi tytuł „W sercu Matki”. O niej właśnie będziemy rozmawiać z red. Kratiukiem i o. prof. Strumiłowskim w czasie spotkania Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie. Publikacja zawiera trzy duże rozmowy, przeprowadzone w sumie z sześcioma kapłanami. Poza wspomnianym o. prof. Janem Strumiłowskim, są to: ks. prof. Robert Skrzypczak, ks. dr Grzegorz Bliźniak, o. Wawrzyniec M. Waszkiewicz, ks. Łukasz Kadziński oraz ks. Piotr Buda.

Zapraszamy Państwa na to spotkanie już w czwartek 13 października 2022 r. o godz. 18:00. Miejscem spotkania będzie sala konferencyjna (poziom -1, wejście obok recepcji) Hotelu Miodosytnia przy ul. św. Wawrzyńca 6. Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej to „Św. Wawrzyńca” oraz „Plac Wolnica”. Przypominamy, iż na spotkania naszego Klubu wstęp jest wolny.

 

Klub „Polonia Christiana” w Krakowie

Poprzedni post
Następny post