Odbierz swój egzemplarz

Klub “Polonia Christiana” zaprasza do Warszawy: o groźnych konsekwencjach wiary bez rozumu

Klub „Polonia Christiana” w Warszawie powraca z kolejnym ciekawym wykładem. Zapraszamy na spotkanie z prof. Robertem Ptaszkiem (KUL), zatytułowane: „Fideizm. Groźne konsekwencje wiary bez rozumu”. Z wybitnym znawcą filozofii, wielokrotnym gościem naszych Klubów i konferencji spotkamy się – w nowej lokalizacji – już w środę 28 lutego.

Robert T. Ptaszek to profesor nauk humanistycznych, pracownik Wydziału Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Ukończył też Podyplomowe Studium Administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W ramach programu Erasmus+ prowadził wykłady na wydziałach filozofii University of Malta (2016) i Universidad de Valladolid (2018).

Po ukończeniu studiów współpracował między innymi z Ośrodkiem Badania Opinii Publicznej, Zakładem Badań Naukowych Polskiego Towarzystwa Socjologicznego oraz Ośrodkiem Realizacji Badań Socjologicznych Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk. Należy do Polskiego Towarzystwa Filozoficznego, Polskiego Towarzystwa Oceny Technologii oraz kilku innych towarzystw naukowych. Od 2016 r. jest też członkiem Komisji Bioetycznej przy Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie.

Prelegent naszego najbliższego spotkania w Warszawie to autor oraz współredaktor 10 książek, a także ponad 150 artykułów naukowych, rozdziałów w monografiach i haseł encyklopedycznych. Jest też organizatorem i uczestnikiem licznych międzynarodowych i krajowych konferencji naukowych, na których wygłosił około 80 referatów. Główne kierunki jego badań to: filozofia religii, filozofia kultury i antropologia filozoficzna.

To właśnie obszar filozofii religii jest tym, wokół którego skupi się jego najbliższa prelekcja. Temat wykładu jest wciąż aktualny, budzący liczne wątpliwości co do postrzegania znaczeń i współzależności wiary i rozumu. Dzięki prof. Ptaszkowi możemy poznać główne kierunki krytyki fideizmu, jak też i rozpoznać, w jaki sposób katolik powinien używać rozumu i dlaczego nie może być fideistą.

Serdecznie zapraszamy już w środę 28 lutego 2024 r. do nowej lokalizacji – nasza sala konferencyjna, w której odbędzie się spotkanie Klubu „Polonia Christiana”, jest zlokalizowana na pierwszym piętrze lokalu nr 4 przy ul. Pięknej 28/34 w Warszawie. Początek spotkania zaplanowano na godz. 18:00. Tradycyjnie wstęp wolny.

Poprzedni post
Następny post