Odbierz swój egzemplarz

Klub “Polonia Christiana” w Szczecinie: ks. dr Piwowarczyk i „Arka Noego odnaleziona”

Nasze środowisko w Szczecinie, po niezwykle udanych zeszłorocznych spotkaniach w ramach „klubowego” cyklu, powraca z nowym zaproszeniem, związanym z pewną nowością wydawniczą na rynku książek katolickich. Szczeciński Klub “Polonia Christiana” zaprasza bowiem na spotkanie z ks. dr. Romanem Piwowarczykiem, zatytułowane tak jak jego odkrywcza publikacja: „Arka Noego odnaleziona”.

Ksiądz dr Roman Piwowarczyk opisał odkrycie, które teoretycznie brzmi zupełnie niezwykle, ale tak właściwie… jest przewidywalne dla każdego człowieka wiary. Chodzi bowiem o odkrycie przez badaczy z Dalekiego Wschodu dużych fragmentów Arki Noego, ukrytych pod skałami w trzech lokalizacjach. Prelegent naszego najbliższego spotkania w Szczecinie nie tylko zgłębił ten temat badawczo i dziennikarsko – dostał się m.in. na rzeczoną górę Ararat aby badać przedmioty, jakie odkryto w jednym z tych miejsc – ale również zaprosił pierwszych współczesnych odkrywców do złożenia wizyty w naszym kraju.

Książka, którą wydała „Fronda”, mówi o potopie jako wydarzeniu historycznym i realnym. Jak mówi jej autor, ks. dr Piwowarczyk, udało się pozyskać liczne źródła u niezależnych badaczy, dokonać kwerend w licznych bibliotekach, zorganizować cztery konferencje w Polsce oraz wziąć udział w sympozjum w Turcji. Niejako ukoronowaniem tych starań jest wspomniana publikacja. Dokonana w niej synteza zebranych danych to porażająco autentyczna opowieść o potopie z czasów Noego – o wydarzeniu o charakterze nadprzyrodzonym, którego ślady w ukryciu przetrwały do czasów współczesnych.

Nasz prelegent ma stopień naukowy doktora filozofii. Ks. dr Roman Piwowarczyk pełni funkcję proboszcza parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Srebrnej. Jest też dziekanem Wydziału Nauk Społeczno-Ekonomicznych Szkoły Wyższej Ekonomii i Zarządzania w Łodzi. Należy do Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Spotkanie z ks. dr. Romanem Piwowarczykiem pt. „Arka Noego odnaleziona” odbędzie się już w czwartek 22 lutego 2024 r. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do sali Starego Młyna przy ul. Szerokiej 19 w Szczecinie. Początek spotkania zaplanowano na godz. 19:15 – wstęp wolny!

Poprzedni post
Następny post