Odbierz swój egzemplarz

Jak radzić sobie z uzależnieniami od smartfonów u dzieci? Klub “Polonia Christiana” zaprasza do Elbląga na spotkanie z Bogną Białecką

Mamy dla Państwa niezwykle wartościowe spotkanie pod szyldem Klubu „Polonia Christiana” – już w najbliższy czwartek 14 września 2023 r. w Elblągu. Psycholog Bogna Białecka przeanalizuje urastający obecnie do rangi plagi społecznej problem uzależnienia dzieci i młodzieży od elektroniki, ze szczególnym uwzględnieniem smartfonów. Nie poprzestaniemy jednak na analizie – z tego spotkania każdy z Państwa może wyjść bogatszy o cenną wiedzę i praktyczne porady służące zwalczeniu uzależnienia.

Spotkanie, które nasz Klub organizuje wspólnie ze Stowarzyszeniem „Elbląscy Patrioci”, nosi tytuł Jak bronić dzieci przed złym wpływem smartfonów i elektroniki?. Nasz prelegent, czyli Bogna Białecka, to prezes Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii, a także youtuber i ekspert występująca podczas wielu naszych wcześniejszych wydarzeń, takich jak Tydzień Życia i Wolności.

Według badań, polska młodzież spędza przed ekranem smartfona od 4 do nawet 9 godzin dziennie. Jeśli dodać do tego czas spędzony przed komputerem lub konsolą, wychodzi co najmniej “pełny etat” każdego dnia przed ekranem. Skutki tego zjawiska są dramatyczne: lawinowy wzrost uzależnień, osłabienie woli, problemy z koncentracją i skupieniem uwagi, rozchwianie emocjonalne, gorsze wyniki w nauce, czy pogorszenie relacji rodzic-dziecko. A przecież tę listę trzeba uzupełnić o poważne zagrożenia dla zdrowia: pogorszenie wzroku, problemy z kręgosłupem (wynikające z występującej często przy tym zjawisku wady postawy), zaburzenia snu, depresje i poczucia osamotnienia.

Wielu rodziców dostrzega te problemy u swoich dzieci, ale nie ma odpowiedniej wiedzy, aby im przeciwdziałać. Również wielu nastolatków zgłasza, że sami widzą problem zbyt długiego korzystania z elektroniki, ale nie wiedzą jak się od tego uwolnić. Dlatego w trakcie spotkania z psycholog Bogną Białecką wytłumaczymy, dlaczego ekrany smartfonów tak bardzo nas przyciągają i uzależniają i co za to odpowiada. Ponadto, pokażemy skuteczne i sprawdzone metody wyzwolenia się od wpływu elektroniki.

Spotkanie pt. Jak bronić dzieci przed złym wpływem smartfonów i elektroniki? odbędzie się w czwartek 14 września 2023 r. o godzinie 18:00 w Ratuszu Staromiejskim obok Katedry, przy ul. Stary Rynek 25 w Elblągu. Wstęp wolny!

Organizatorami spotkania są Klub „Polonia Christiana” w Elblągu oraz Stowarzyszenie Elbląscy Patrioci. Zapraszamy do udziału oraz do powiadomienia o tym wydarzeniu Państwa znajomych!

Poprzedni post
Następny post