Odbierz swój egzemplarz

Klub “Polonia Christiana” zaprasza do Jasła na spotkanie z red. Arkadiuszem Stelmachem

Pozbywamy się ostatnich złudzeń w zakresie przepaści pomiędzy deklarowanymi i faktycznymi celami tzw. agendy klimatycznej. Wszystkie projekty, takie jak Fit for 55, Zielony Ład, Krajowe Plany Odbudowy, mają swoje źródło ideologiczne w Agendzie Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ i zmierzają do rewolucyjnego przekształcenia świata na modłę neokomunistyczną. O tych gigantycznych zagrożeniach dla wolności i własności będzie w Jaśle mówił wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi.

Rewolucyjny projekt przebudowy świata wedle założeń Agendy ONZ 2030 nie stanowi już jakiejś odległej perspektywy, ale wdziera się do naszego życia z ogromnym impetem. Wszyscy zaczynamy odczuwać pierwsze skutki realizacji tej dystopijnej wizji. Już w tym roku wchodzi w życie unijna dyrektywa dotycząca wymogu sporządzania certyfikatów energetycznych dla wszystkich budynków o przeznaczeniu mieszkalnym, która – mimo kosztowności jej realizacji – tak naprawdę stanowi zaledwie przedsionek głębszych zmian. Pierwsze dwa miasta w Polsce, tj. Warszawa i Kraków wprowadzają szkodliwe “strefy czystego transportu”, wymuszając tym samym ograniczenia prywatnej mobilności samochodowej i jawną dyskryminację najbiedniejszych mieszkańców tych miast i związków metropolitalnych. To już się dzieje na naszych oczach. 

A co będzie dalej? Czy unijni biurokraci wraz z posłusznym im rządem warszawskim są w stanie np. zabronić nam sprzedaży lub kupna domów i mieszkań? Czy jest realnym scenariusz eliminacji z produkcji i sprzedaży za nieco ponad dekadę dowolnego nowego samochodu z silnikiem spalinowym?! Tych zagrożeń i stawianych w ich świetle pytań jest dużo więcej. I tej problematyce będzie poświęcone najbliższe spotkanie Klubu „Polonia Christiana” w Jaśle, które organizujemy wspólnie z Podkarpackim Stowarzyszeniem Wolni Jasło. Prelegentem spotkania będzie wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi Arkadiusz Stelmach.  

Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się bliżej z publikacją, która równo rok temu po raz pierwszy ujrzała światło dzienne, a na kartach której opisano scenariusze rozwoju i realizacji rewolucyjnej Agendy Celów Zrównoważonego Rozwoju. O tym, jakie w warstwie deklaratywnej są to cele i jak w praktyce realizuje się je, poczynając od szczebla międzynarodowego, a kończąc na unijnych programach, opłacanych brukselskimi dotacjami w ramach współpracy z samorządami, napisaliśmy w raporcie “Zrównoważony rozwój. Zaklęcie globalistów, instrument totalnego zniewolenia”. Co istotne z perspektywy katolickiej, publikacja ukazuje również negatywną rolę współczesnej, „franciszkowej” retoryki w nauczaniu Kościoła oraz zaangażowanie papieża w realizację Agendy 2030. Książkę w formacie e-bookowym (plik pdf) można bezpłatnie odebrać na tej stronie. Jak dotąd, uczyniło tak już blisko 4 tys. osób.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do Jasła na spotkanie Klubu „Polonia Christiana” z red. Arkadiuszem Stelmachem, zatytułowane „Zielony Ład – zielone oszustwo”. Spotkanie organizujemy razem z Podkarpackim Stowarzyszeniem Wolni Jasło. Odbędzie się w czwartek 14 marca 2024 r. o godz. 17:30 w Restauracji Sepia, przy ul. Staszica 20 w Jaśle. Spotkanie poprowadzi Mateusz Ruszaj. Wstęp wolny!

Poprzedni post
Następny post