Odbierz swój egzemplarz

Wierność czy zdrada wiary?! Trzy spotkania z red. Krystianem Kratiukiem

Nasza wiara i dążenie do wieczności vs życie doczesne i komfort, jaki można z niego czerpać. To zderzenie, do którego współcześnie prędzej czy później musi dojść. To problem, który człowiek myślący i zarazem poważnie traktujący Boga, ma przed sobą, nawet jeśli próbuje chwilowo odsuwać gdzieś na bok. Wszak my chrześcijanie, powołani jesteśmy do wierności naszej świętej wierze i Kościołowi. Ten dylemat rozważy w ramach cyklu spotkań Klubów „Polonia Christiana” red. Krystian Kratiuk.

Można by powiedzieć, że kiedyś było łatwiej. Chrześcijanie cierpieli na zewnątrz Kościoła. Dzisiaj, trzymając się wiary, bardzo często cierpimy i wewnątrz. A ci, którzy nie chcą cierpieć? Ci, dla których ważniejszy jest dyskomfort psychiczny i fizyczny, którego chcą uniknąć? Wielu z nich nie rozumie sensu cierpienia, czy choćby wysiłku.

Choć nie mamy jednoznacznej i wyczerpującej odpowiedzi na pytanie o sens tego cierpienia, to jednak wiemy jedno: Bóg zesłał na świat swego Syna, który niósł krzyż, był biczowany, cierniem koronowany i poniżany, poniósł śmierć krzyżową za nas wszystkich. Dlatego warto te przykłady, począwszy od przykładu największego do naśladowania, czyli naszego Zbawiciela, poprzez żywoty wielu świętych i błogosławionych męczenników, wskazywać, jaka jest różnica pomiędzy podejściem do życia pełnym wiary i oddania sprawie zbawienia, a podejściem do życia w komforcie, w wygodzie życia – które finalnie musi prowadzić do zdrady i porzucenia wiary.

O tym też traktuje najnowsza książka autora cyklu „Ja, katolik”, znanego publicysty katolickiego, redaktora naczelnego PCh24.pl i PCh24TV, Krystiana Kratiuka. Będzie on gościem naszych spotkań we Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie. Warto przyjść, posłuchać, zagłębić się w temat.

Zapraszamy Państwa na spotkania pod szyldem Klubów „Polonia Christiana”, które już wkrótce organizujemy w następujących miastach:

– Wrocław: 19 marca 2024 r. (wtorek), godz. 18:00. Miejsce spotkania: Dom Technika NOT, ul. Piłsudskiego 74, sala nr 208 (I piętro);

– Poznań: 20 marca 2024 r. (środa), godz. 18:00. Miejsce spotkania: Dom Technika NOT, ul. Wieniawskiego 5-9, Poznań;

– Szczecin: 21 marca 2024 r. (czwartek), godz. 19:15. Miejsce spotkania: Stary Młyn, ul. Szeroka 19, Szczecin.

Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny!

Poprzedni post
Następny post