Odbierz swój egzemplarz

Już wkrótce zamach na naszą własność? Stowarzyszenie Księdza Skargi publikuje szokujący film

Najnowszy dokument studia filmowego PCh24TV, który opublikowano pod koniec października w otwartym dostępie (zarówno na YouTube, jak i na platformie PCh24.tv) w szybkim tempie zyskuje popularność. „Zabiorą ci wszystko” to produkcja, w której czołowi polscy konserwatywni publicyści omawiają akty prawodawstwa unijnego i polityczne decyzje, mogące już w najbliższych latach wywrócić nasze codzienne życie do góry nogami.

 

Obraz zatytułowany „Zabiorą ci wszystko” w reżyserii Łukasza Korzeniowskiego ukazał się w sieci dnia 27 października 2023 r. Od początku obecności na YouTube jest dostępny bezpłatnie. Już w pierwszych trzech dobach od publikacji uzyskał 200 tys. wyświetleń, co w kategorii filmów dokumentalnych stanowi fenomen. Dlaczego obserwujemy rosnące poruszenie społeczne w związku z tym filmem?

 

Rafał Ziemkiewicz, Andrzej Sadowski, Łukasz Warzecha i Krystian Kratiuk w filmie o zamachu na własność

Z kilku względów. Po pierwsze, film odnosi się do czołowych światowych przywódców, zarówno premierów i prezydentów największych gospodarek świata, jak też i prezesów dużych korporacji i prominentnych fundacji, jak np. Forum Ekonomiczne w Davos. To właśnie w tym gronie wypracowywano dużą część politycznych decyzji, które w ONZ lub w Unii Europejskiej zamieniono na bardzo kontrowersyjne akty.

Po drugie, coraz częściej szokują też wypowiedzi samych światowych przywódców. Szef wspomnianego forum w Davos Klaus Schwab przyznał, że pakiet zmian, celujących w przebudowę całej globalnej gospodarki i stylu życia miliardów ludzi, można nazwać „wielkim resetem”. Z kolei w dokumentach ONZ czytamy o Agendzie 2030 i celach „zrównoważonego rozwoju”. Bill Gates otwarcie mówi o potrzebie „ograniczenia” ludności Ziemi do 1-1,5 miliarda osób. Wpływowa polityk z Danii publikuje artykuł, w którym wieści, że za kilka lat będzie żyć, nie posiadając niczego i będzie z tego powodu… szczęśliwa. Takich przykładów można podać więcej.

Po trzecie, wszystkie wspomniane wyżej pojęcia, a także akty polityczne i ich całkiem prawdopodobny wpływ na życie każdego z nas, szczególnie z uwzględnieniem prawa własności, to propozycje, którym przyklaskuje znakomita większość partii politycznych w Polsce, w tym te tworzące nową koalicję. Rząd PiS z kolei – mimo krytyki rozwiązań zawartych w pakiecie „Fit for 55” i sporu z Komisją Europejską o środki z Funduszu Odbudowy, akceptował kolejne ustalenia i decyzje ze szczytów UE i ONZ, stąd też zaczynają one stopniowo obowiązywać w polskim porządku prawnym.

 

Precyzyjne wyjaśnienie następstw „wielkiego resetu” i „Agendy 2030”

Całą tę zagmatwaną omawia film Łukasza Korzeniowskiego. Doprowadzenie do końca ustaleń z w/w projektów, czy też realizacja takich reform jak „Fit for 55”, czy też „Europejski Zielony Ład” może doprowadzić w perspektywie 1-2 dekad do ogołocenia z mieszkań i samochodów miliardów ludzi. Zamiast własnego auta i mieszkania, mamy mieć jakiegoś rodzaju „dostęp”, czy też abonament na tego typu usługi. A co jeśli kontrolujący te zasoby zapragną nam ten dostęp ograniczyć lub zabrać?

– Wyobraźmy sobie, że firma, od której wynajmujemy wyposażenie naszego mieszkania, pewnego dnia zadzwoni i powie, że koszty wzrosły, w związku z czym trzeba podnieść stawkę za wynajem wyposażenia Pańskiego mieszkania o 150%. I co wtedy? Zapewne zaczniemy szybko szukać alternatyw, ale jeżeli jest ich mało, a naturalna skłonność świata korporacyjnego jest taka, żeby się łączyć, to prawdopodobnie wszyscy podniosą te stawki. Nie mamy już nic własnego – mówi red. Łukasz Warzecha, kreśląc w filmie przykład realizacji scenariusza „wielkiego resetu” w kwestii zmian własnościowych.

– Ten model jest dla nowej generacji niewolników. Już z naszej historii wystarczy tyle przykładów na to, że pozbawianie ludzi własności i możliwości pracy na rzecz posiadania tej własności prowadzi do wytworzenia bezwolnego społeczeństwa. Można mu najpierw odebrać prawo do posiadania samochodu. Gdy to się przeforsuje, to bardzo łatwo jest odebrać inne prawa: do spędzania czasu tam, gdzie się chce, a nie tam gdzie jest nakazane. Stąd też propozycja ekstremalnego opodatkowania podróży. To jest wizja rodem z Orwella i Huxley’a – przestrzega Andrzej Sadowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha, który również wypowiada się w filmie.

Takich ciekawych wypowiedzi odnajdziemy tam dużo więcej, gdyż wśród komentatorów są także: Rafał Ziemkiewicz, Krystian Kratiuk, Arkadiusz Stelmach, Marcin Austyn. Cały film, którego producentem jest studio PCh24TV (należące do Stowarzyszenia Księdza Skargi) można obejrzeć w serwisie pch24.tv oraz na platformie YouTube (kanał PCh24TV – Polonia Christiana). Jego powstanie sfinansowali darczyńcy portalu PCh24.pl. W momencie publikacji niniejszego tekstu film miał już łącznie blisko milion odsłon.

 

poloniachristiana.org

Zobacz cały film "Zabiorą Ci wszystko"

Poprzedni post
Następny post