Odbierz swój egzemplarz

„Milczenie i mowa Maryi” – Klub „Polonia Christiana” zaprasza do Krakowa

Już w czwartek 14 grudnia nadarza się okazja do świetnego duchowego przygotowania na święta Bożego Narodzenia. W Adwencie często zastanawiamy się nad rolą Świętej Rodziny, a w niej Matki Bożej, Rodzicielki naszego Zbawiciela. W przedświątecznej atmosferze zwróćmy nasze myśli do Maryi i przypomnijmy sobie Jej słowa, ale także Jej milczenie… Doskonałą do tego okazją będzie spotkanie z o. Waszkiewiczem zatytułowane „Milczenie i mowa Maryi”.

„Jak wiele miała Maryja do powiedzenia, będąc pełną Słowa Wcielonego! Jak wiele miała do powiedzenia, kontemplując przez trzydzieści lat Jego słowa! A jednak na kartach Ewangelii uderza nas Jej milczenie oraz Jej małomówność. Z obfitości serca milkną usta! Jej milczenie! Milczenie spowija pierwszych kilkanaście lat Jej życia. Milczenie ogarnia – nie licząc epizodu odnalezienia dwunastoletniego Jezusa w świątyni – trzydzieści lat spędzonych u boku Syna… I znowuż, po rozpoczęciu przez Niego działalności publicznej, Maryja milknie. Milczenie jest dla Maryi stanem naturalnym, przerywanym nieczęsto, a jeśli już – to z dostatecznie ważnych powodów. To bardzo cenna lekcja dla nas (…)” – czytamy w zapowiedzi wydanej jesienią tego roku książki o. Wawrzyńca Marii Waszkiewicza.

„Milczenie i mowa Maryi” to książka napisana przez o. Wawrzyńca Marię Waszkiewicza, która ukazała się we wrześniu 2023 roku. „Milczenie i mowa Maryi” to zarazem temat konferencji z udziałem autora, organizowanej przez krakowski Klub „Polonia Christiana”.

Ojciec Wawrzyniec Waszkiewicz jest znany czytelnikom mediów wydawanych przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi („Przymierze z Maryją”, „Polonia Christiana”, „PCh24.pl”), ale także czytelnikom poszukującym wartościowych pozycji książkowych, uczących myślenia i zgłębiających wiarę.

Urodzony w 1985 roku we Wrocławiu, jest absolwentem bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Studia seminaryjne odbył we Włoszech i należy do żyjącej regułą franciszkańską Rodziny Niepokalanej Pośredniczki wszystkich łask i świętego Franciszka. Obecnie jest przede wszystkim rekolekcjonistą i autorem książek oraz artykułów w prasie polskiej i włoskiej. Posługuje w archidiecezji trnawskiej, w węgierskojęzycznej parafii na południu Słowacji.

Zapamiętajmy! Wykład o. Wawrzyńca Marii Waszkiewicza odbędzie się już w najbliższy czwartek 14 grudnia o godzinie 18:00 w sali konferencyjnej hotelu „Miodosytnia” przy ul. św. Wawrzyńca 6 w Krakowie (obok kościoła pw. Bożego Ciała na Kazimierzu).

Organizatorzy spotkania to Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi i Stowarzyszenie „Polonia Christiana”. Jeśli mają Państwo taką możliwość, prosimy o podzielenie się tą informacją z rodziną i znajomymi. Na spotkania Klubów „Polonia Christiana”, jak zawsze, wstęp jest wolny!

Poprzedni post
Następny post