Odbierz swój egzemplarz

Spotkanie w Klubie “Polonia Christiana” z red. Pawłem Chmielewskim w Warszawie. Czy przed nami „Kościół Europejski”?!

Klub „Polonia Christiana” w Warszawie zaprasza na nową prelekcję doskonale znanego czytelnikom PCh24.pl i widzom PCh24TV red. Pawła Chmielewskiego. Wydarzenia w Stolicy Apostolskiej i wokół niej przybierają coraz bardziej gwałtowny obrót. Nasz gość podzieli się nami wiedzą oraz sposobami interpretowania kierunku, w jakim zmierza Kościół Katolicki. Zapraszamy!

Dlaczego „Kościół Europejski” – co właściwie oznacza to sformułowanie? Czy globalny proces synodalny, którego ostatnie etapy odzwierciedlają zdecydowanie bardziej chorobę Kościoła (czyli de facto proces rewolucyjny w jego łonie) niż Jego nauczanie, może zakończyć się wykształceniem nowego, innego niż katolicki, kształtu wspólnoty wiernych? Zalew heretyckich propozycji i postulatów, które pojawiają się w publicystyce świeckich i duchownych katolików coraz częściej rezonuje do grona biskupów i kardynałów. Potencjalna realizacja takich myśli musi w konsekwencji oznaczać likwidację Kościoła Katolickiego, wraz z jego misją, charyzmatami i celami działania, a także utworzenie w jego miejsce faktycznie nowej, obcej struktury.


Wszystkie te treści regularnie śledzi i omawia red. Paweł Chmielewski. To uznany i ceniony watykanista, dziennikarz i publicysta katolicki. Z jego twórczością można się zapoznać m.in. na antenie autorskiego programu telewizyjnego „Na straży”, w pismach „Polonia Christiana”, „Do Rzeczy”, na portalu PCh24.pl oraz w publikacjach książkowych jego autorstwa. Jest też regularnym gościem wydarzeń organizowanych przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi, takich jak Kluby „Polonia Christiana”, czy Kongres Konserwatywny. I już na początku grudnia spotka się z nami ponownie.


Klub „Polonia Christiana” w Warszawie już w najbliższy czwartek 7 grudnia 2023 r. organizuje spotkanie z udziałem red. Pawła Chmielewskiego. Miejsce spotkania to Sala Senatorska (parter) Domu Literatury w Warszawie, przy ul. Krakowskie Przedmieście 87/89. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00. Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny!

Poprzedni post
Następny post