Odbierz swój egzemplarz

Czy użyją właśnie tego, aby nas kontrolować?! Dr Majewski o początkach nowego totalitaryzmu

To już nie jest chiński wyjątek. To metoda, którą rządy największych państw świata – w tym także zachodnich liberalnych demokracji – chcą przetestować i upowszechnić dla totalnej kontroli społeczeństwa. Czym jest tzw. system kredytu społecznego oraz w których polskich gminach przetestowano go po raz pierwszy – o tym wszystkim opowie gość naszych najbliższych spotkań we Wrocławiu i w Krakowie (28-29 czerwca), dr Jakub Majewski.

Nasz prelegent to znawca tematu w zakresie nowoczesnych technik informatycznych służących inwigilacji, a także badacz komunikacji społecznej, mediów i nowoczesnych gier. Pierwszą wersję awizowanego wykładu pt. „Kredyt społeczny, czyli początek nowego totalitaryzmu” wygłosił w zeszłym roku w Toruniu. Prelekcja ta przyjęła została z dużym zainteresowaniem i stała się także jednym z elementów późniejszej publikacji pokonferencyjnej wydanej przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi.

W czerwcu 2023 r. mieszkańcy Dolnego Śląska i Małopolski będą mieli okazję wysłuchać zaktualizowanej wersji wykładu dra Jakuba Majewskiego w ramach spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Krakowie i Wrocławiu. Dzięki niemu poznają Państwo charakterystykę chińskiego eksperymentalnego systemu totalnej kontroli społecznej i sterowania społeczeństwem przy pomocy odgórnie zdefiniowanych kar i nagród za określone zachowania. Dr Majewski naświetli zagrożenia płynące z prób implementacji tego systemu w Azji, jak również przypadki testowania tej metody w innych częściach świata, w tym także… w Polsce.  

Pierwsze ze spotkań pt. „Kredyt społeczny, czyli początek nowego totalitaryzmu” odbędzie się we Wrocławiu. Zostało zaplanowane na środę 28 czerwca, na godz. 18:00 w siedzibie wrocławskiego oddziału Civitas Christiana (współorganizatora spotkania), przy ul. Staromłyńskiej 2A/U12 we Wrocławiu.

Drugie spotkanie z dr. Jakubem Majewskim (pod tym samym tytułem) odbędzie się w czwartek 29 czerwca 2023 r. w Krakowie. Spotykamy się w sali konferencyjnej (poziom -1) Hotelu „Miodosytnia” pod adresem ul. św. Wawrzyńca 6, Kraków. Początek tego spotkania także zaplanowano na godz. 18:00. Na każde z tych spotkań wstęp jest wolny.

Dr Jakub Majewski jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, gdzie zajmuje się badaniem gier komputerowych, w tym implementacją elementów kulturowych w grach, ich funkcją społeczną, jak również samą historią produkcji gier w Polsce. Pod kątem tych zainteresowań naukowych studiował wcześniej na australijskim Bond University. Oprócz tego, jest wnikliwym badaczem zmian politycznych i kulturowych na świecie, ze szczególnym uwzględnieniem stosunków międzynarodowych. Regularnie publikuje swoje analizy w dwumiesięczniku „Polonia Christiana”.

 

PoloniaChristiana.org

Poprzedni post
Następny post