Przełomowe dla naszej cywilizacji wydarzenia, mające swoje źródło w lewicowych rewolucjach społecznych lat 60-tych ubiegłego wieku, przynoszą zatrute owoce także w XXI wieku. Nasz Kościół został wciągnięty w rewolucyjny eksperyment i niewątpliwie znalazł się w kryzysie. Jako wierni Kościoła Powszechnego możemy jednak mieć pewność i nadzieję, że także z tego kryzysu wyjdziemy zwycięsko, bo założyciel naszego Kościoła jest niepokonany. „Katedra i Uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji” – to temat dwóch wykładów, jakie w Warszawie i w Gdyni wygłosi Prof. Grzegorz Kucharczyk w ramach Klubów „Polonia Christiana”.
Wobec wszechobecnych ataków na Kościół Katolicki i na moralność chrześcijańską naturalne jest szukanie odpowiedzi na pytanie o przyczyny tej niespotykanej agresji, podsycanej przez dużą część liderów opinii i liberalne mass media. Ponieważ, jak mówił sam Chrystus: „Królestwo moje nie jest z tego świata”, ataki wrogów cywilizacji chrześcijańskiej za cel obrały sobie doczesną wspólnotę wiernych. W tych słowach Zbawiciela, jak i w samej genezie kryzysu, widzimy nadzieję dla Kościoła – na oczyszczenie i dalsze pełnienie misji.
Jak z obecnej sytuacji kryzysowej wyciągnąć wnioski i nie poddawać się hałaśliwemu złu? – to pytanie, jakie powinien postawić sobie każdy chrześcijanin. Pomocne w takich rozważaniach będą zapewne uwagi i tezy, jakie będzie można usłyszeć bezpośrednio od osoby wiarygodnej i mającej szeroką interdyscyplinarną wiedzę – Profesora Grzegorza Kucharczyka.
W cyklu spotkań Klubów „Polonia Christiana” odbędą się dwa wykłady prof. Grzegorza Kucharczyka pod tytułem „Katedra i Uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji”.
Do Warszawy zapraszamy Państwa 7 października br. na godzinę 18:00 do sali konferencyjnej Domu Literatury przy ul. Krakowskie Przedmieście 87/89.
Następnego dnia, 8 października o godz. 18:00, prof. Kucharczyk wygłosi swój wykład w Gdyni w Wyższej Szkole Komunikacji Społecznej przy ul. Armii Krajowej 46.
Wstęp na spotkania Klubów „Polonia Christiana” jest wolny. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tym trudnym i aktualnym tematem do wysłuchania wykładów oraz wzięcia udziału w dyskusji.