Odbierz swój egzemplarz

Konferencja „Co się stało z polską młodzieżą?”

Młodzi ludzie przygotowujący się do wejścia w dorosłość, ale często już uczestniczący w pełni w życiu społecznym, politycznym i gospodarczym, niebawem przejmą stery i wezmą na siebie odpowiedzialność za przyszłość Polski. Do jakich wartości będą się odwoływać? Kto będzie dla nich drogowskazem? Jaką przyszłość naszej Ojczyzny będą tworzyć? Na te pytania będziemy starali się znaleźć odpowiedź podczas konferencji pt. „Co się stało z polską młodzieżą?”, która odbędzie się w formule online. Początek konferencji we wtorek 8 grudnia o godzinie 18:00 na portalu PCh24.pl oraz na kanale YouTube PCh24TV.

Konferencję organizuje Stowarzyszenie „Polonia Christiana” we współpracy ze Stowarzyszeniem Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Patronaty medialne nad wydarzeniem sprawują portal PCh24.pl oraz magazyn „Polonia Christiana”. Serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia.

Uczestnikami naszej dyskusji będą:

  • Barbara Nowak (Małopolski Kurator Oświaty), 
  • Katarzyna Wozinska (psycholog), 
  • Arkadiusz Stelmach (Wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi),
  • ksiądz Sławomir Kostrzewa (kulturoznawca i medioznawca).

Spotkanie poprowadzi red. Łukasz Karpiel – zastępca redaktora naczelnego portalu PCh24.pl.

„Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…” – ten wpis kanclerza koronnego Jana Zamoyskiego w akcie fundacyjnym Akademii Zamojskiej z 1600 roku od wieków przypominał Polakom rozsianym po całym świecie o roli, jaką dla przetrwania tożsamości narodowej odgrywa edukacja młodych ludzi i uczenie ich miłości do Ojczyzny.

Konieczność kształcenia i wychowania patriotycznego wydaje się być szczególnie ważna w czasach przełomowych dla Polski, Europy a nawet świata, z jakimi mamy niewątpliwie obecnie do czynienia.

Przemiany technologiczne determinują zmiany relacji społecznych, pseudopostępowe ideologie stają się wyznacznikami przemian prawa stanowionego, często sprzecznego z prawem naturalnym i zasadami chrześcijańskimi. Młodych ludzi coraz mniej kształtują dom i rodzina, coraz więcej mass media i portale społecznościowe. Potrzebą chwili staje się więc zmiana systemu oświaty, odpowiadająca na niebezpieczne ingerencje rewolucyjnych, lewackich środowisk, przejmujących „rząd dusz” ludzi młodych. Koniecznością jest także wzmocnienie wychowawczej roli rodziny i Kościoła.

O tych i wielu innych wyzwaniach rozmawiać będą uczestnicy wtorkowej konferencji w formule retransmisji online, na którą serdecznie Państwa zapraszamy.

Data: 8 grudnia 2020 r.
Godzina: 18:00
Miejsce: portal PCh24.pl i kanał portalu w serwisie YouTube

Linki:
PCh24.pl: pch24.pl 
PCh24TV w YouTube: youtube.com/user/PoloniaChristianaTV

Poprzedni post
Następny post