Odbierz swój egzemplarz

Broń dla Polaków! Ważna petycja do rządu

Nie możemy czekać! Geopolityczne położenie Polski sprawia, że nie możemy wykluczyć militarnej agresji z kilku stron świata. Tragedia wojenna, dziejąca się obecnie na Ukrainie, pokazuje, jak ważne jest dobre przygotowanie do zapewnienia bezpieczeństwa w każdym mieście i w każdej wiosce. Tymczasem skrajnie ograniczony dostęp do broni powoduje, że Polacy to najbardziej rozbrojony naród w Europie! Jeśli nie chcemy być znów „mądrzy po szkodzie”, zadbajmy o przeszkolenie strzeleckie osób cywilnych i zwiększenie dostępu do posiadania broni palnej. Dzięki temu staniemy się narodem skutecznie odstraszającym agresywne państwa takie jak Rosja.

Chcesz pokoju – przygotuj się do wojny

Polski rząd przyjął 22 lutego br. projekt ustawy o obronie Ojczyzny, która – jak można przeczytać na stronach Ministerstwa Obrony Narodowej – ma prowadzić m.in. do zwiększenia liczebności zawodowej armii oraz Wojsk Obrony Terytorialnej. Przykład ostatnich dni i wojny na Ukrainie dowodzi jednak, że w obliczu zagrożenia atakiem z zewnątrz, konieczne jest wsparcie zawodowych sił zbrojnych przez żołnierzy z poboru albo przez przeszkolonych odpowiednio wcześniej ochotników.

Fakt, że w Polsce dostęp do broni palnej ma niewiele osób, oznacza praktycznie bezbronność naszego państwa, które nie może w razie potrzeby sięgnąć po cywilów nieumiejących posługiwać się bronią. Szkolenie w ostatniej chwili zmobilizowanych do wojska cywilów kończy się tragicznie – dla niewyszkolonych osób i dla samego państwa. Znów – odwołując się do sąsiada ze wschodu – możemy podać przykład armii ukraińskiej w 2014 roku, która poniosła duże straty z powodu braków w wyszkoleniu żołnierzy z poboru i ochotników.

Wesprzyj skuteczne działania na rzecz obrony Ojczyzny

Niemal w każdym miejscu na mapie świata można wskazać państwa, które stały się ofiarą agresji dlatego, że były słabe i nieprzygotowane na uderzenie ze strony sąsiada. Nie na darmo stworzono powiedzenie: „Chcesz pokoju – przygotuj się do wojny”.

W obliczu tragicznych wydarzeń rozgrywających się w środku Europy Stowarzyszenie „Polonia Christiana”, wspierane przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, przygotowało akcję społeczną, która ma na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa Rzeczpospolitej Polskiej.

Przygotowana została elektroniczna petycja adresowana do Premiera i Rady Ministrów, w której apelujemy o jak najszybsze ułatwienie obywatelom Rzeczypospolitej Polskiej dostępu do broni palnej. Dostrzegając pozytywne aspekty uczestniczenia Polski w Pakcie Północnoatlantyckim wiemy, że dobrze przygotowany do wojny cały naród jest w stanie odstraszyć nawet bardzo silnego wroga, który będzie obawiał się strat i będzie świadomy, że w razie potrzeby po oręż mogą sięgnąć setki tysięcy albo miliony dobrze przeszkolonych obywateli.

Bezbronny naród? Potrzebny dostęp do broni!

Niestety, po 1990 roku nie zadbano o to, aby umiejętność posługiwania się bronią palną była powszechna i dawała gwarancję dużej zdolności do odparcia zakusów potencjalnych agresorów. Polacy są obecnie jednym z najbardziej rozbrojonych narodów Europy – obecnie tylko co setny statystyczny Polak ma jedną sztukę broni palnej. Z raportów ekspertów dowiadujemy się natomiast, że na Węgrzech na stu mieszkańców przypada 5,5 sztuk broni, na Słowacji 8,3, w Czechach 16. Jeszcze słabiej wyglądamy na tle państw Europy Zachodniej – w Niemczech, Szwecji czy Szwajcarii stu mieszkańców ma w domu od 30 do 45 sztuk broni palnej.

Jeśli chcemy czuć się bezpiecznie w własnym państwie, nie możemy tkwić w letargu i udawać, że jesteśmy otoczeni tylko przyjaciółmi, którzy nigdy nie zaatakują Polski. Dlatego domagajmy się od Rządu RP i polityków, aby w trybie pilnym rozpoczęto i zakończono prace legislacyjne nad ułatwieniem dostępu do broni palnej dla zwykłych obywateli. To zwiększy nasze bezpieczeństwo w każdej miejscowości na polskiej ziemi.

Pamiętajmy, że rozbrojone społeczeństwo jest łatwym łupem dla agresora. Bądźmy mądrzejsi przed szkodą i oddajmy broń w ręce Polaków! Zachęcajmy rodzinę, znajomych i sąsiadów do podpisania tego apelu (link poniżej). W silnym państwie będziemy mogli żyć i spać spokojniej.

Poprzedni post
Następny post