Skąd pomysły na radykalne ograniczenia podstawowych wolności oraz obniżenie poziomu życia większości społeczeństwa? Do czego prowadzi nas realizacja tzw. polityki klimatycznej i transformacji energetycznej? Najnowsze filmy: „Czy nadchodzi zielony komunizm?” oraz „Elektropułapka” to materiały, które trzeba zobaczyć, by zrozumieć ekorewolucję. A przy tym pożytecznie spędzić czas.
Czy nadchodzi… zielony komunizm?
Nowy film dokumentalny studia PCh24.tv to wizja dystopijnej przyszłości, która zaczyna spełniać się na naszych oczach. Opisana i udokumentowana w filmie Łukasza Korzeniowskiego „zielona” rewolucja ma dotyczyć każdego z nas, a cały dotychczasowy model życia ma odejść w zapomnienie.
„Czy nadchodzi zielony komunizm?” (cały film można obejrzeć pod tym linkiem – na oficjalnej stronie wydawcy) pokazuje zręby zyskującej akceptację globalnych elit, totalitarnej ideologii zrównoważonego rozwoju. Gładkie i niewinnie brzmiące nazwy takie jak „Power EU”, „Fit for 55”, „Miasto 15-minutowe” to elementy składowe programu wdrożenia tej ideologii na skalę globalną. Powyższe problemy opisują występujący w filmie redaktorzy: Łukasz Warzecha, Tomasz Cukiernik, Piotr Relich, Tomasz D. Kolanek, a także Marcin Austyn.
Na początku marca film został udostępniony bezpłatnie przez studio PCh24TV na kanale YouTube oraz w serwisie PCh24.TV. Po dwóch miesiącach zebrał niemal 100 tysięcy wyświetleń, a w dyskusjach społecznościowych pod filmem pojawiło się ponad 1100 komentarzy. Produkcji towarzyszyła także seria pokazów w salach kinowych (Warszawa, Kraków, Szczecin, Opole), jak również spotkanie Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie.
Wspomniane wyżej wydarzenie z 9 marca, organizowane pod szyldem Klubu „PCh” przykuło uwagę internautów, gdy relacja z niego pojawiła się w sieci. Główni eksperci występujący w filmie – Marcin Austyn, Tomasz D. Kolanek i Piotr Relich – przygotowali na tę okazję autorskie prezentacje. Nagranie ze spotkania można obejrzeć poniżej:
Każde z tych wystąpień to ciekawe studium przypadku jednego z obszarów szczególnego zainteresowania ideologów zrównoważonego rozwoju i propagatorów Agendy 2030. Przykładowo, dzięki prezentacji red. Kolanka można zorientować się, na podstawie dobrze udokumentowanych źródeł, jak wielkie zasoby naturalne w postaci złóż węgla kamiennego, węgla brunatnego oraz gazu ziemnego wciąż posiada państwo polskie. Tomasz Kolanek zwrócił uwagę na zupełnie irracjonalną niechęć globalnych elit wobec węgla, a także postępujące za nią – rugowanie energii pozyskiwanej z gazu ziemnego.
W tym kontekście szczególnie istotne jest pytanie o zasadność gwałtownego i radykalnego odejścia od wydobycia tych surowców energetycznych w celu realizacji polityk klimatycznych Unii Europejskiej. Trudno nie odnosić tej problematyki do szerszego zagrożenia w postaci ideologii zrównoważonego rozwoju.
Redaktor Marcin Austyn zwrócił między innymi uwagę na korzyści związane z geotermią, o których niechętnie mówią politycy. Z inżynierską precyzją wejrzał również w kwestie energetyki jądrowej. Omówił także problemy związane z niezależnością energetyczną.
Z kolei Piotr Relich podkreślił, że energetycznej katastrofy nie dałoby się przedstawić bez przyzwolenia społecznego. Podkreślił, że mamy tu do czynienia z pewnego rodzaju religią, a wręcz sektą. Zwrócił uwagę, że ludzie kierują się mitem, opowieścią, a nie faktami naukowymi.
Elektropułapka, czyli zamach na prywatne samochody
W kontekście przetaczającego się – także przez Polskę – walca ekorewolucji warto zobaczyć także film „Elektropułapka”. Produkcja ta bezlitośnie demaskuje kłamstwa propagatorów samochodów elektrycznych. Przedstawia między innymi problemy z zasięgiem i ładowaniem baterii, na jakie napotykają twórcy tego samochodu. Zwracają także uwagę na problemy związane ze spadkiem pojemności baterii.
Występujący w filmie eksperci i niezależni dziennikarze zwracają uwagę na obciążenia społeczne i gospodarcze elektromobilności. Pokazują, że ma ona więcej wspólnego z ideologią niż z właściwie rozumianą ekologią, czyli troską o środowisko naturalne. Film trwa ponad 32 minuty i czas ten jest wykorzystany doskonale. Mamy tam same konkrety, zero lania wody. I zero poprawności (eko)politycznej.
Rok 1984. Totalitaryzm 2.0
Warto pamiętać, że dokument „Czy nadchodzi zielony komunizm?” to tylko fragment filmowego dorobku reżysera Łukasza Korzeniowskiego. Wiele pochwał związany ze Stowarzyszeniem Księdza Skargi i Stowarzyszeniem „Polonia Christiana” filmowiec zyskał także za wcześniejszą produkcję „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0”. Również ten obraz odsłaniający kulisy neototalitarnej ideologii powinien zobaczyć każdy zainteresowany współczesnymi problemami człowiek.
PoloniaChristiana.org