Odbierz swój egzemplarz

Święty Andrzej Bobola – patron Polski

Dzięki posłudze świętego Andrzeja Boboli, wielu współczesnych mu Polaków nawróciło się do Boga. Za sprawą bohaterskiej, męczeńskiej śmierci i świadectwie świętości całego życia, ten potężny patron również w kolejnych wiekach miał w opiece cały nasz naród, także w momentach przełomowych jak np. bitwa warszawska 1920 roku. W naszej najnowszej kampanii przygotowaliśmy dla Państwa wizerunek świętego Andrzeja Boboli wraz ze specjalną broszurą. Osobiste czy narodowe – powierzajmy mu nasze sprawy w gorliwej modlitwie!

Przyszły patron Polski narodził się w końcówce listopada 1591 r. w Strachocinie koło Sanoka. Opatrzność już w 1606 r. rzuciła go na północ kraju, gdzie rozpoczął nauki w jezuickiej szkole w Braniewie. W 1611 r. wstąpił do nowicjatu jezuitów, a już w 1613 r. złożył śluby zakonne. Później przez ponad 30 lat prowadził intensywną działalność duszpasterską, misyjną i kaznodziejską, przyczyniając się do nawrócenia tysięcy rodaków. Pełnił też liczne funkcje i formalne obowiązki jak np. kierownictwo Sodalicją Mariańską w Płońsku.

Święty Andrzej jest również autorem Ślubów Lwowskich i niewykluczone, że to właśnie on ostatecznie przekonał króla Jana Kazimierza do przełomowej decyzji o wymiarze politycznym i religijnym. Mowa o złożeniu przez polskiego monarchę w Archikatedrze Lwowskiej w dniu 1 kwietnia 1656 roku, u stóp ołtarza z obrazem Matki Bożej Łaskawej, przygotowanych przez Bobolę Ślubów. Dzięki nim nie tylko oddał Ojczyznę pod opiekę Maryi, ale także ogłosił Ją Królową Polski. Tym samym dzieło św. Andrzeja, decyzją króla Jana Kazimierza, poprowadziło Polaków ku Bogu i Maryi.

Dołączając do akcji „Święty Andrzej Bobola – patron Polski”, otrzymają Państwo od nas kartę z wizerunkiem świętego Andrzeja wraz z modlitwą, którą warto odmawiać w trakcie życiowych trudności. Do przesyłki załączymy także kolorowy folder, przybliżający postać świętego Andrzeja oraz kartę, na której każdy może umieścić swe prośby i podziękowania do Patrona Polski! Organizator kampanii – Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi – przekaże te karty do miejsca szczególnie związanego z osobą świętego patrona Polski – Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie.

Poprzedni post
Następny post