Odbierz swój egzemplarz

Prof. Stabryła już w czwartek w krakowskim Klubie “Polonia Christiana” – o pierwszych wrogach Jezusa

Serdecznie zapraszamy do Krakowa na ciekawą prelekcję w ramach Klubu „Polonia Christiana” prof. Stanisława Stabryły – autora publikacji naukowych i popularnonaukowych na temat literatury łacińskiej okresu augustowskiego oraz kultury antycznej. Jego najnowsze dzieło, któremu poświęcamy to spotkanie, dotyczyć będzie pierwszych prześladowców Jezusa i Jego uczniów. Wstęp wolny!

Prelegent naszego najbliższego spotkania w Krakowie to profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego. Współpracuje i należy do wielu towarzystw literackich i naukowych. Jest autorem ok. 200 prac naukowych, popularnonaukowych i literackich, w tym przeszło 30 książek. Zainteresowania naukowe profesora Stabryły obejmują literaturę grecką, rzymską i chrześcijańską, antyczną teorie literatury oraz recepcję antyku w literaturze europejskiej i polskiej.

Kto tak naprawdę był odpowiedzialny za oskarżenie i śmierć Jezusa? Czy prześladowców Chrystusa dręczyły potem wyrzuty sumienia? Skąd pochodził Judasz i jaka jest jego prawdziwa historia? Co o Piłacie mówią najstarsze źródła historyczne? Co sprawiło, że Neron wpadł w obsesję mordowania chrześcijan? O tym dowiemy się nie tylko z najnowszej książki profesora, wydanej przez Wydawnictwo Esprit („Znak, któremu sprzeciwiać się będą. Pierwsi wrogowie Chrystusa”), ale także dzięki organizowanemu przez nasz klub spotkaniu autorskiemu pod podobnym tytułem.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do przybycia do sali konferencyjnej Hotelu Miodosytnia przy ul. św. Wawrzyńca 6 w Krakowie (najbliższe przystanki: Plac Wolnica oraz Św. Wawrzyńca) już w czwartek 12 października 2023 r. na godz. 18:00. Spotkanie pt. „Znakiem sprzeciwu będzie. Pierwsi wrogowie Jezusa” poprowadzi Piotr Podlecki, a jego gościem i zarazem prelegentem będzie prof. Stanisław Stabryła. Prosimy również o powiadomienie o tym wydarzeniu Państwa znajomych.

Jak zawsze w przypadku naszych spotkań publicznych – wstęp wolny!

Poprzedni post
Następny post