Odbierz swój egzemplarz

Paweł Chmielewski wystąpi w Gorzowie Wielkopolskim i Szczecinie z prelekcją „Nowe moce Antychrysta”. Zapraszamy!

Klub Polonia Christiana zaprasza na spotkanie z wyjątkowym gościem – redaktorem Pawłem Chmielewskim. Temat spotkania nie jest przypadkowy. Właśnie ukazała się książka red. Pawła Chmielewskiego pod tytułem „Nowe moce Antychrysta”. Tematem przewodnim tej książki kwestia bardzo trudna, ale niestety i niezwykle aktualna czyli kryzys w Kościele katolickim.

Paweł Chmielewski to filolog klasyczny, publicysta i dziennikarz zgłębiający problemy współczesnego Kościoła z pozycji zatroskanego członka wspólnoty chrześcijańskiej. Znany jest czytelnikom mediów konserwatywnych, w szczególności wydawanych przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi magazynu „Polonia Christiana” i portalu PCh24.pl wraz z jego telewizją PCh24TV. Redaktor Chmielewski jest ponadto autorem książek, które są analityczną diagnozą bolączek nękających współczesny Kościół Powszechny.

Jego poprzednia książka pt. „Papież Franciszek i Mafia z Sankt Gallen” odbiła się w środowiskach katolickich mocnym echem. Paweł Chmielewski zrekonstruował w niej związki pomiędzy osobami, które stoją za rewolucyjnymi procesami w Kościele katolickim, a samym papieżem Franciszkiem. 

Spotkanie z red. Pawłem Chmielewskim – szczegóły

Tytułowy Antychryst z książki Chmielewskiego to nieprzypadkowe nawiązanie do słów papieża Benedykta XVI, który prosił o modlitwę mającą uchronić go przed „wilkami” i mówił wprost o sile duchowej Antychrysta. Niestety żyjemy w czasach, w których siły złego ducha potrafią zwieść nie tylko członków Ludu Bożego, ale nawet i hierarchów Kościoła katolickiego. Ich przewinienia i upadki są nader chętnie wyciągane na światło dzienne przez media głównego nurtu i używane do walki z Kościołem.

Nie tylko słabości i grzechy ludzi Kościoła, ale nawet w większym stopniu trwająca latami niechęć do przyznania się do winy i tuszowanie skandalicznych sytuacji dotyka kolejnych wiernych i zraża do uczestniczenia w życiu wspólnoty. Nasila się postawa antyklerykalna, rośnie liczba apostazji. Korzenie tego zła sięgają niestety również samego serca Kościoła.

Spotkanie to nie ma jednak na celu jedynie opisu kryzysu, ty bardziej nie ma na celu obniżenie zaufania ludzi do Kościoła. Wręcz przeciwnie – poprzez mówienie bolesnej prawdy, ale z miłością do Kościoła zaczyna się autentyczna droga do jego głębokiej naprawy. To jest jedyny cel, jaki przyświeca takim ludziom jak red. Paweł Chmielewski.

Na szczęście, są w Polsce autorzy tacy jak Paweł Chmielewski, którzy mają odwagę otwarcie o tym pisać i mówić, służąc naprawie naszej wspólnoty chrześcijańskiej. Staraniem naprawiających Kościół jest bowiem ochrona jak największej liczby ludzi przed zatraceniem duszy i nie osiągnięciem zbawienia w życiu wiecznym.

Książka „Nowe moce Antychrysta” z pewnością ułatwi nam dostrzeżenie słabości Kościoła Rzymskiego, a dyskusja z jej autorem poszerzy horyzont postrzegania współczesnych problemów świata – a co najważniejsze jest zawsze przyczynkiem do naprawy i wyjścia  z kryzysu!

Zachęcamy więc Państwa do przyjścia na spotkanie z red. Pawłem Chmielewskim w Gorzowie Wielkopolskim i w Szczecinie oraz poinformowanie o tym wydarzeniu Państwa bliskich i znajomych.

Pamiętajmy!

Spotkanie w Gorzowie Wielkopolskim, odbędzie się w środę 16 listopada o godz. 18:00, w Hotelu Gracja przy ul. Dobrowskiego 20B.

Spotkanie w Szczecinie, odbędzie się w czwartek 17 listopada o godz. 19:15, w Starym Młynie, ul. Szeroka 19.

 

Wstęp wolny!

Poprzedni post
Następny post