Odbierz swój egzemplarz

Ks. Piotr Glas i dr Jacek Pulikowski w Krakowie

Wyjątkowe wydarzenie odbędzie się niebawem w sercu Krakowa. Wydawnictwo Esprit oraz Parafia Bożego Ciała w Krakowie serdecznie organizują spotkanie z ks. Piotrem Glasem oraz dr. Jackiem Pulikowskim. Temat spotkania to „Uratujmy katolickie rodziny”. Ksiądz Piotr Glas, ceniony rekolekcjonista i były egzorcysta, wraz z Jackiem Pulikowskim, doświadczonym doradcą rodzinnym, przypomną nam jaka jest prawdziwa wartość rodziny i z jakimi niebezpieczeństwami musi się ona dziś mierzyć.

Chcąc zwrócić uwagę na wielki kryzys wspólnie napisali książkę „Ostateczna bitwa o rodzinę”, która jest zapisem ich rozmowy o sprawach najważniejszych. Idąc za myślą Jana Pawła II, który pisał, że przyszłość ludzkości zależy od rodziny oraz proroczymi słowami Łucji z Fatimy, która powiedziała, że „Ostateczna bitwa pomiędzy Bogiem a królestwem szatana zostanie stoczona w kwestiach małżeństwa i rodziny”, wspólnie podkreślają, że dziś to właśnie rodzina jest naszym ostatnim bastionem walki o Prawdę i wolność.

Spotkanie „Uratujmy Katolicką Rodzinę” organizowane jest w szczególnym czasie – w roku poświęconym Rodzinie.   Ksiądz Piotr Glas w raz z Jackiem Pulikowskim na co dzień apelują do małżeństw i ludzi młodych, aby podjęli konkretne kroki w celu obrony wartości chrześcijańskich w rodzinach.

Żyjemy w epoce, w której świat chce nam zaproponować relacje rodzinopodobne, małżeństwa przeżywają głębokie kryzysy spowodowane brakiem otwartości na życie oraz wiarę. Jakby tego było mało, zupełnie otwarcie podważana jest tożsamość kobiety i mężczyzny m.in. poprzez swoistę modę na zmianę płci i poszukiwanie w sobie zaburzeń osobowości, których usprawiedliwieniem miałaby być tzw. odmienna płeć społeczno-kulturowa. Te niezwykle destrukcyjne trendy, jak również hedonistyczno-konsumpcyjna narracja największych ośrodków medialnych wpływają na zmiany decyzji życiowych młodych ludzi. Ci ostatni coraz rzadziej decydują się na zawarcie związku sakramentalnego i posiadanie potomstwa.

Dobrej formacji i podstaw wychowania nie zastąpią nawet największe zachęty ekonomiczne i rozbudowany system świadczeń społecznych. Przeciwnie, utwierdzają i rozniecają one obecne patologie, których końcowym efektem jest spadająca liczba trwałych, sakramentalnych związków oraz rodzących się dzieci.

Co możemy zrobić w obliczu ataków? Jak uchronić świętość rodziny?

Jaki jest plan ratunkowy?

O tym usłyszycie Państwo już 23 lipca 2022 r. w Krakowie! Zapraszamy na spotkanie w Bazylice Bożego Ciała, które poprzedzi Eucharystia. Dla wszystkich tych z Państwa, którzy zmierzają na to wydarzenie z własnymi pytaniami, zalecamy ich przesłanie na adres email wydawnictwa: esprit.promocja@gmail.com . Organizatorzy spotkania przekażą pytania prelegentom, a ci postarają się odpowiedzieć przynajmniej na najważniejsze z nich. Ponadto informujemy, iż w trakcie spotkania będzie możliwość nabycia książki ks. Piotra Glasa i Jacka Pulikowskiego „Ostateczna bitwa o rodzinę”.

 

SZCZEGÓŁY WYDARZENIA:

23 lipca 2022 r. (sobota)

Bazylika Bożego Ciała w Krakowie, ul. Bożego Ciała 26

18:00 – wspólna Msza Święta w intencji Rodzin

19:00 – konferencja ks. Piotra Glasa oraz dr. Jacka Pulikowskiego

 

Wstęp wolny!

Poprzedni post
Następny post