Odbierz swój egzemplarz

Kredyt społeczny: nadciąga totalne zniewolenie?! Dr Jakub Majewski gościem Klubu PCh w Toruniu

Możni tego świata wyznaczają kolejne granice kontroli, które następnie sami przekraczają za pomocą eksperymentów inżynierii społecznej. Chiński kredyt społeczny może niebawem rozlać się po całym świecie jako narzędzie realizacji rewolucyjnej antyutopii. Co nam zagraża i na jaką skalę? Opowie znawca tematu, badacz komunikacji społecznej, mediów i nowoczesnych gier – dr Jakub Majewski. Zapraszamy do Torunia! 

Klub „Polonia Christiana” w Toruniu powraca! Chcemy, aby nasze czerwcowe spotkanie stanowiło mocne preludium dla działań planowanych już po wakacjach, jak również, by stało się okazją do spotkania ze stałym współpracownikiem i cenionym publicystą magazynu „Polonia Christiana”. Dr Jakub Majewski będzie naszym gościem już w piątek 17 czerwca 2022 r. o godz. 18:00. Zapraszamy do sali konferencyjnej Hotelu Filmar przy ul. Grudziądzkiej 45 w Toruniu.

Temat prelekcji dra Majewskiego to „Kredyt społeczny. Ku totalnemu zniewoleniu”. Wybraliśmy ten temat, aby oczami eksperta naświetlić Państwu charakterystykę chińskiego eksperymentalnego systemu kontroli społecznej i zagrożenia płynące z jego stałej implementacji w Azji, jak również z zakusami przeniesienia tych metod do innych części świata, w tym do Europy.  

Dr Jakub Majewski jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, gdzie zajmuje się badaniem gier komputerowych, w tym implementacją elementów kulturowych w grach, ich funkcją społeczną, jak również samą historią produkcji gier w Polsce. Pod kątem tych zainteresowań naukowych studiował wcześniej na australijskim Bond University. Oprócz tego, jest wnikliwym badaczem zmian politycznych i kulturowych na świecie, ze szczególnym uwzględnieniem stosunków międzynarodowych. Regularnie publikuje swoje analizy w dwumiesięczniku „Polonia Christiana”.

 

PoloniaChristiana.org

Poprzedni post
Następny post