Odbierz swój egzemplarz

Klub “Polonia Christiana” zaprasza do Mielca na spotkanie z mec. Jerzym Kwaśniewskim (Ordo Iuris)

Klub “Polonia Christiana” zaprasza na spotkanie ze współtwórcą i obecnym prezesem Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris – mecenasem Jerzym Kwaśniewskim. Już w najbliższy czwartek 1 lutego będziemy mówić o fundamentalnych zagrożeniach dla życia, rodziny i niepodległości, jakie nadciągają w roku 2024. Czy nasze społeczeństwo jest gotowe, by stawić im czoła?

Rok 2024 może przejść do historii nie tylko pod kątem tak niebezpiecznych projektów nowej władzy jak np. realizowana pod przykryciem “związków partnerskich” legalizacja homomałżeństw, w perspektywie nawet z zezwoleniem im na adopcję dzieci, jak również zagrożeń o charakterze globalnym, takich jak projekt odbierającego istotne uprawnienia rządom państw członkowskich tzw. traktatu pandemicznego WHO. W ocenie tych zjawisk i ich potencjalnego wpływu na naszą rzeczywistość ogromne znaczenie ma kształt formułowanych przepisów. Dlatego też trudno byłoby nam wskazać lepszego eksperta do rozmowy o tych sprawach niż mec. Kwaśniewski – szef prężnie działającego prawniczego think-tanku. To właśnie Instytut Ordo Iuris bacznie śledzi poczynania legislatorów w Polsce i na świecie, alarmując opinię publiczną w sprawie nowych zagrożeń dla praw i wolności obywatelskich.

Przed kilkoma dniami na stronie ordoiuris.pl mec. Kwaśniewski w swoim felietonie zauważył, że wiele z projektów prawnych procedowanych obecnie przez rząd Donalda Tuska jest wymierzonych wprost w prawa chrześcijan. Złudzeniem byłoby sądzić, że skuteczną obroną przed takimi poczynaniami, które niebawem mogą przybrać formę ustaw i umów międzynarodowych, jest jedynie siedzenie z założonymi rękami i ew. odwoływanie się do wyroków sądów. Te bowiem coraz częściej orzekają przeciwko interesom prześladowanych chrześcijan.

Owszem, zdarzają się wyroki pokazujące, że bardzo niedoskonałe prawo czasem jeszcze staje po stronie ofiar przemocy ze względu na wiarę, zapewniając chrześcijanom możliwość publicznej modlitwy i chroniąc ludzi przed ewentualnymi fizycznymi napaściami. Tak było niedawno po wydarzeniach w Elblągu, po których sąd – dzięki ofiarnej pracy prawników Ordo Iuris – skazał agresywnego mężczyznę, który fizycznie zaatakował uczestników publicznego różańca. Reguła wyrokowania wciąż jest jednak zgoła odmienna.

O tym wszystkim będzie mógł opowiedzieć Państwu szef Instytutu Ordo Iuris mec. Jerzy Kwaśniewski podczas najbliższego spotkania Klubu “Polonia Christiana” w Mielcu. Serdecznie zapraszamy już w czwartek 1 lutego 2024 r. o godz. 18:00 do Katolickiego Centrum Młodzieży “KANA” przy ul. ks. Arczewskiego 7 w Mielcu. Spotkanie zatytułowaliśmy “Czy to koniec wolności? Co to oznacza dla życia, rodziny i niepodległości?”. Zachęcamy do licznego przybycia i powiadomienia o wydarzeniu Państwa znajomych. Wstęp wolny!

Poprzedni post
Następny post