Odbierz swój egzemplarz

Droga do świętości św. Franciszka z Asyżu. Klub „Polonia Christiana” w Krakowie zaprasza!

Dojrzeć w wierze i w miłości, doświadczyć nawrócenia i dawać przykład bliźnim… Życie Giovanniego Francesco di Pietro di Bernardone, czyli Franciszka z Asyżu, mimo upływu wieków, zmian cywilizacyjnych oraz społecznych wciąż jest przykładem tego, jak można zmienić swoje życie i podarować bliźnim to, co najwartościowsze – ofiarę z dobra i miłosierdzia. O nawróceniu św. Franciszka z Asyżu i odniesieniu do czasów współczesnych opowie 25 maja w krakowskim Klubie „Polonia Christiana” o. Andrzej Zając OFMConv.

– Czasem wydaje się nam, że święci odleglejszych epok żyli w zupełnie w innych czasach, stawiali czoła innym rzeczywistościom, a wydarzenia z ich życia są tak odległe naszej codzienności, kryzysom i problem. A jednak, w przypadku świętych Bóg przemawia także i do nas, wskazuje, że powołanie do zjednoczenia z Nim jest powszechne, nie ogranicza się tylko do epok, w których pozornie „łatwiej” na nie odpowiedzieć, czy też do szczególnych osób. Co więcej, pokusom świętych nie jest tak daleko do pokus, z jakimi sami się borykamy, ich trudności przypominają nam o naszych, a podejmowane przez nich wybory wskazują nam na dobro, które możemy wybrać – przypominał w 2020 roku wydawany przez Stowarzyszenie ks. Piotra Skargi portal PCh24.pl.

Wobec wyzwań współczesnego świata, w którym codziennie jesteśmy narażeni na ataki kłamstw, deprawację i ateizację wizji człowieka zacytowane wyżej słowa uzmysławiają nam, że w każdej epoce mamy do czynienia z walką dobra ze złem. Zmieniają się techniki, metody, słowa, ale cel jest ten sam – agresywny szatan chce zwieść na drogę upadku jak najwięcej dusz i taka klęska, jaką zadał mu swoim nawróceniem św. Franciszek z Asyżu jest dla wysłannika piekieł szczególnie bolesna.

Świadectwo nawrócenia, wiary i późniejszej służby Panu Bogu uratowało bowiem wiele dusz i nadal służy zwycięstwu Stwórcy i Kościoła nad złem.

Spotkanie Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie z tematem „Nawrócenie św. Franciszka z Asyżu” będzie więc znakomitą odskocznią od codziennego zabiegania i szansą na chwilę refleksji nad własnym życiem, w którym pewnie wielu z nas naraziło się na zejście z drogi zbawienia – tak jak miało to miejsce w latach młodości Biedaczyny z Asyżu.

O sile wiary i nadziei płynącej z nawrócenia na przykładzie św. Franciszka z Asyżu opowie nam o. Andrzej Zając OFMConv – doktor teologii, nauczyciel akademicki, rekolekcjonista, tłumacz i wydawca.

Na to ciekawe spotkanie zapraszamy w czwartek 25 maja 2023 r. na godzinę 18:00 do klubu „Polonia Christiana” w Krakowie, który organizuje spotkanie w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” (ul. św. Wawrzyńca 6, poziom -1, wejście obok recepcji). Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej to Plac Wolnica od ul. Krakowskiej oraz Św. Wawrzyńca od ul. Starowiślnej. Wstęp wolny!

Klub „Polonia Christiana” w Krakowie

Poprzedni post
Następny post