Odbierz swój egzemplarz

Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie – już w niedzielę wielki pochód

Już w niedzielę 25 września wyruszy VIII krakowski Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się na Placu Matejki, skąd wyruszy w stronę Rynku Głównego i dalej ulicy Grodzkiej. Zachęcamy do przybycia każdego, komu bliskie są: prawo do życia od poczęcia, ochrona rodziny i dzieci przed demoralizacją, małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny oraz budowa ojczyzny w oparciu o silne więzi narodowe.

Walczyć o każde dziecko – odbudować siłę Polski

Idąc w krakowskim Marszu chcemy zwrócić uwagę na niebezpieczeństwo zatracania we współczesnym świecie zrozumienia pięknego daru, jakim jest każde dziecko. Stą też hasło tegorocznego Marszu: “Dziecko w sercu Krakowa”. Chcemy jednocześnie zaprotestować przeciwko promowaniu cywilizacji śmierci, objawiającej się różnymi sposobami walki z ludzkim życiem i z godnością każdego człowieka.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, na progu przemian społeczno – politycznych w 1990 roku w Polsce rodziło się 547,7 tys. dzieci. Co stało się, że mimo wzrostu poziomu życia, poprawy warunków mieszkaniowych i dostępności różnych artykułów na rynku polskie rodziny dzisiaj rzadziej decydują się na dzieci?

Dowodzi tego spadek liczby urodzeń do poziomu 355,3 tys. dzieci w 2020 roku i aż do 331,5 tys. w 2021 roku. Ta smutna statystyka ma swoje korzenie w nachalnym propagowaniu materializmu oraz egoistycznych dążeń i niszczeniu wartości życia rodzinnego w mediach głównego nurtu, gdzie powielane są wzorce kulturowe dyskredytujące instytucję małżeństwa, rolę matki, ojca i rodziny.

Małżeństwo i rodzina – chrześcijański fundament budowy silnego państwa

Idąc w krakowskim VIII Marszu dla Życia i Rodziny, chcemy upomnieć się o szacunek dla chrześcijańskich fundamentów cywilizacji życia, które ponad tysiąc lat na ziemiach polskich budowały relacje rodzinne między pokoleniami. Wierność tym fundamentom  gwarantowała ciągłość życia polskich rodzin oraz całego narodu.

– Hasło tegorocznego krakowskiego „Marszu dla Życia i Rodziny” wskazuje na to, jak wielką wartością dla rodzin i dla narodu jest każde dziecko. Skupiając się wokół słów „Dziecko w sercu Krakowa” zwracamy uwagę na to, że w podwawelskim grodzie mamy do czynienia z coraz większym zalewem ideologii wrogich dzieciom, szczególnie tym nienarodzonym. Agresja, z jaką coraz częściej spotykają się ruchy pro life i osoby jasno deklarujące swoje przywiązanie do chrześcijaństwa każą nam wyjść na ulice i zamanifestować naszą gotowość do obrony tego, co święte i nienaruszalne – mówi Sławomir Skiba, wiceprezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. Stowarzyszenie, wraz z Centrum Życia i Rodziny, Fundacją Pro – Prawo Do Życia, Młodzieżą Wszechpolską i Towarzystwem KoLiber mobilizują do udziału w Marszu wszystkich ludzi przywiązanych do wspomnianych wyżej wartości, bez względu na zapatrywania i preferencje partyjne.

Znane osobistości przekonują: trzeba pójść

pospieszalski jazgar kurator nowak

Nie brakuje także głosów znanych osób, które apelują do licznego udziału w krakowskim Marszu dla Życia i Rodziny. Specjalne wezwanie w formie krótkiego klipu wideo nagrał red. Witold Gadowski. Jego filmik (Witold Gadowski zaprasza na Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie) szybko zyskał dużą popularność w sieci.

O zagrożeniach, jakimi poddawane są rodzina i małżeństwo, pojmowane jako związek kobiety i mężczyzny w kontekście konieczności wsparcia takich inicjatyw jak Marsze dla Życia i Rodziny, wspomina redaktor Jan Pospieszalski. – Bardzo gorąco apeluję do wszystkich, którzy cenią sobie ład moralny, porządek społeczny i prawo naturalne – mówił znany prezenter i publicysta. 

– Rodzina jest tym, co naprawdę buduje, tym co nas naprawdę umacnia. Zatem nie może być tak, że stoimy cicho i się nie odzywamy. Nas musi być wszystkich widać, musimy być aktywni i każdy z nas ma obowiązek pokazać, co dla niego jest ważne. Spotkajmy się wszyscy na Marszu dla Życia i Rodziny – tłumaczy konieczność aktywności nas wszystkich Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak.

Przypominamy: Marsz Dla Życia i Rodziny wyruszy w niedzielę 25 września 2022 r. o godz. 12:00 z Placu Matejki w Krakowie. Towarzyszyć nam będzie akompaniament profesjonalnej orkiestry dętej. Na uczestników czeka także miła niespodzianka w postaci występu muzycznego. Zagrają dla nas Lidia Jazgar i Ryszard Brączek, czyli „Galicja w Duecie”.

 

Komitet Organizacyjny Marszu dla Życia i Rodziny w Krakowie

Poprzedni post
Następny post