Odbierz swój egzemplarz

Procesja Różańcowa za Polskę – już 15 maja! Kraków, Warszawa i inne miasta

Do polskich miast wraca piękna tradycja uroczystych procesji różańcowych w intencji Ojczyzny, do których dołączyć może każdy wierny. Inicjatywę podjęły świeckie środowiska katolickie, takie jak Męski Różaniec, we współdziałaniu z proboszczami licznych świątyń. Zapraszamy do Krakowa i wielu innych miast w niedzielę 15 maja 2022 roku. Procesję poprzedzi Msza Święta.

Uczestnicy tego wyjątkowego wydarzenia modlitewnego chcą w ten sposób zadośćuczynić Panu Jezusowi i Matce Bożej za grzechy popełniane w naszym kraju, w tym szczególnie grzechy przeciwko ludzkiemu życiu. Chcą również prosić o wstawiennictwo świętego Andrzeja Boboli – patrona Polski. Wszak to już dzień później – w poniedziałek 16 maja – obchodzić będziemy w polskim Kościele jego święto.

Choć postać świętego męczennika i gorliwego polskiego patrioty jest niezwykle istotna dla zabiegania o potrzebne łaski, zapewnie nie zabraknie odwołań także do innych postaci świętych i błogossławionych, związanych z krzewieniem polskości. Przykładowo, w krakowskiej Bazylice Bożego Ciała, w której odbędzie się Msza Święta poprzedzająca majową procesję, szczególnie zaznaczona jest (zarówno ołtarzem, jak i bogatym materiałem archiwalnym pozostającym w posiadaniu parafii) obecność św. Stanisława Kazimierczyka.

W obecnym, burzliwym dla dziejów Polski i Europy okresie, inicjatywy takie jak Procesja Różańcowa za Polskę, skłaniają nas do zaangażowania duchowego w walkę o przyszłość naszą i naszych dzieci. „Jako świeccy wierni Kościoła katolickiego pragniemy, by nasze działania zaowocowały zrywem w polskim Narodzie do modlitwy, pokuty i odnowy moralnej, by przebłagać Pana Boga za nasze grzechy, by uratować Polskę przed zasłużonym karaniem i przed grożącą nam wojną”, poinformowali organizatorzy.

Wydarzenie ma charakter ogólnopolski. Na bieżąco będziemy informować Państwa o kolejnych miastach, w których zaplanowano na 15 maja procesję różańcową.

W Krakowie spotykamy się o godz. 12:15 w murach Bazyliki Bożego Ciała przy ul. Bożego Ciała 26 w Krakowie. Po Mszy Świętej, rozpocznie się procesja modlitewna, która skierowana zostanie ulicami Krakowa na Rynek Główny.

W Warszawie o godz. 14:00 odprawiona zostanie Eucharystia w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej 61. Po niej, o godz. 15:00 rozpocznie się procesja.

Uwaga! Jak informują koordynatorzy, procesje odbędą się również w Olsztynie, Białymstoku, Poznaniu, Zamościu, Lublinie, Szczecinie, Kaliszu i wielu innych miejscowościach. 

Szczegółowe informacje, w tym sposoby na przyłączenie się do wspólnej modlitwy, można odnaleźć na stronie na stronie: www.rozanieczazyciem.pl.

 

PoloniaChristiana.org

Poprzedni post
Następny post