Odbierz swój egzemplarz

Już w piątek na Skałce w Krakowie! To będą 24 godziny modlitwy o pokój

Bazylika św. Michała Archanioła i św. Stanisława w Krakowie, zwana popularnie Kościołem na Skałce, staje się miejscem bardzo ważnych wydarzeń religijnych. Tym razem zachęcamy Państwa do udziału w wydarzeniu, będącym piękną inicjatywą 24-godzinnej modlitwy. Rozpocznie się ona i zakończy właśnie na krakowskiej Skałce. Początek już w piątek 1 kwietnia o godz. 18:30.

Przypomnijmy, że w piątek 25 marca, a więc w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, zawierzyliśmy świat, a w szczególności Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Dla wytrwania w pokornym błaganiu Boga o łaskę pokoju dla świata – co z każdym zdniem zdaje się być coraz bardziej realnym scenariuszem – chcemy kontynuować nasze modlitewne starania. Wszak na szali jest nie tylko wybawienie od wojny dla narodu ukraińskiego, ale także dla nas wszystkich i naszej Ojczyzny.

Jak pisze pauliński przeor o. Mariusz, w tym tygodniu, kiedy przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca, pragniemy po raz drugi zaprosić na krakowską Skałkę do modlitwy w ramach: „24 godziny o pokój”. Wydarzenie rozpocznie się w piątek 1 kwietnia o godz. 18:30 – Drogą Krzyżową, a następnie Mszą Święta o godz. 19:00, po której nastąpi modlitewne czuwanie. Potrwa ono aż do soboty, do godz. 19:00.

„O każdej pełnej godzinie będziemy odmawiać razem z Braćmi klerykami cząstkę różańca. Msze św. w sobotę o godz. 7:00; 8:00, a 10:30 – różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi i Msza św. Będzie możliwość spowiedzi. Zapraszamy choćby na godzinę modlitwy, prosząc o pokój na Ukrainie i w naszych sercach. Zaprośmy też innych” – pisze przeor paulińskiej bazyliki. Co istotne, w trakcie czuwania modlitewnego będzie także możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu i przybycia do bazyliki na Skałce. Dla wszystkich tych z Państwa, którzy z różnych względów nie będą mogli osobiście przybyć do świątyni, ojcowie paulini przygotowali łączenie drogą internetową, dzięki któremu poprowadzona zostanie transmisja na żywo z „24 godzin o pokój”. Oto link, pod którym będzie prowadzony przekaz na żywo:

https://skalka.paulini.pl/transmisja-na-zywo-z-bazyliki-na-skalce/

 

Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. (J 14, 27)

Poprzedni post
Następny post