Odbierz swój egzemplarz

O wielkim nieznanym świętym – spotkania Klubów „Polonia Christiana” na Podkarpaciu

Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie – abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.

Prelegentem i zarazem gospodarzem obu tych spotkań będzie Jacek Kotula. Pan Jacek to postać, której – szczególnie na Podparpaciu – przedstawiać nie trzeba. Wieloletni działacz społeczny i charytatywny, obrońca życia (współpracownik Fundacji Pro – Prawo Do Życia oraz współtwórca Stowarzyszenia Contra In Vitro), wreszcie podróżnik do miejsc świętych (Liban, Ziemia Święta) i propagator kultu świętego Szarbela.

Jacek Kotula ma ogromną wiedzę o świętym arcybiskupie – kanonizowanym przez papieża Benedykta XVI – i chętnie podzieli się nią z wszystkimi zainteresowanymi. Wprowadzając tematykę tej postaci, warto wspomnieć, iż pochodzący z wołyńskiego Wojutyna pasterz przyszedł na świat 1 listopada 2022 r. Przez okres swojej posługi duszpasterskiej i biskupiej wypracował ogromny dorobek pisarski, teologiczny, ewangelizacyjny. Dzięki niemu, odnowiono lub odbudowano wiele miejsc sakralnych. Nie bał się również konfrontacji z caratem, zabiegając o uwolnienie więzionych kapłanów i prosząc cara, już po wybuchu Powstania Styczniowego, o poważne rozważenie kwestii niepodległości Polski. Przypłacił tę aktywność prześladowaniami i wygnaniem.

Aby dowiedzieć się więcej o abpie Zbigniewie Szczęsnym Felińskim, a także zobaczyć relikwie tego świętego, warto odwiedzić nasze Kluby “Polonia Christiana” podczas dwóch najbliższych spotkań:

– Pilzno: spotkanie odbędzie się w środę 24 kwietnia 2024 r. o godz. 18:00. Miejsce to Dom Kultury przy ul. Węgierskiej 30.
– Rakszawa: spotkanie odbędzie się w czwartek 25 kwietnia 2024 r. o godz. w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa. Adres to Rakszawa 341, 37-111 Rakszawa.

Przypominamy, że na wszystkie spotkania w ramach Klubów “Polonia Christiana” wstęp jest wolny.

Poprzedni post
Następny post