Odbierz swój egzemplarz

Już 26 lutego: Noc Walki o Błogosławieństwo dla Polski

Szczególnie teraz Polska i świat potrzebują opieki Bożej, nowego przyjścia Ducha Świętego i odnowienia oblicza Ziemi. O Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny będziemy modlić się w nocy z soboty 26 lutego na niedzielę 27 lutego 2022 r. w wielu świątyniach naszego kraju.

Modlitwy wiernych, pragnących opieki Stwórcy i troszczących się o przyszłość Polski oraz świata, odmawiane będą w nocy z 26 na 27 lutego z udziałem licznych grup modlitewnych. Wśród świątyń, w których w sobotę 26 lutego rozpoczną się modlitwy w ramach Nocy Walki o Błogosławieństwo dla Polski są m.in.: bazylika Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechprzewodniczki Łask w Niepokalanowie (godz. 20.30), sanktuarium Męczeństwa św. Stanisława w Krakowie przy ul. Skałecznej (godz. 21.00).

Krótkie filmowe zaproszenie na Noc Walki i zaplanowaną podczas niej modlitwę znajdą Państwo poniżej:

O duchowe błogosławieństwo dla Polski będziemy modlić się także w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Strachocinie, który jest sanktuarium św. Andrzeja Boboli – patrona Polski (godz. 21.00).

Wezwanie do zjednoczenia się w trosce o Ojczyznę w tę modlitewną noc przypada kilkanaście dni przed okrągłą 400. rocznicą przyjęcia święceń kapłańskich przez św. Andrzeja Bobolę. Ten patron Polski pochodził z szlacheckiego rodu w Małopolsce, w latach 1606–1611 studiował w kolegium jezuitów w Braniewie. Andrzej Bobola 31 lipca 1611 roku wstąpił do zakonu jezuitów, śluby zakonne złożył 31 lipca 1613 roku, a 12 marca 1622 roku otrzymał święcenia kapłańskie. Andrzej Bobola beatyfikowany został w Rzymie przez bł. Piusa IX 30 października 1853 roku, a kanonizacji dokonał papież Pius XI w Rzymie 17 kwietnia 1938 roku.

W czasach pełnych zawirowań politycznych i odrzucania wartości chrześcijańskich warto przypomnieć modlitwę w intencji Ojczyzny, kierowaną do św. Andrzeja Boboli:

Święty Andrzeju Bobolo, wypraszaj nam u Boga łaskę heroicznej wiary, abyśmy byli wierni codziennej modlitwie, nigdy się nie zniechęcali, bezgranicznie ufali Bożemu miłosierdziu i natychmiast podnosili się z każdego ciężkiego grzechu, przystępując do sakramentu pokuty.

Uchroń nas od niewiary, która jest źródłem wszelkiego zła. Tym, którzy swe siły i zdolności poświęcają na walkę z Bogiem, wypraszaj łaskę nawrócenia. Daj opamiętanie uzależnionym od narkotyków, alkoholu czy pornografii, którzy poniżają w sobie godność człowieka, zadają wielkie cierpienie Jezusowi i marnują wspólne dobro Narodu.

Matkom i ojcom przypomnij o odpowiedzialności za dar rodzicielstwa, aby z radością przyjmowali dzieci, które Bóg powołał do istnienia, i aby nikt w naszej Ojczyźnie nie podnosił ręki na bezbronne życie.

Uratuj nas przed zepsuciem moralnym, które oddaje ludzi w straszną niewolę szatana, odbiera Narodowi siłę ducha i prowadzi do ruiny. Wspieraj swoim wstawiennictwem powierzoną Tobie Ojczyznę w jednoczącej się Europie, ażeby z naszym owocnym udziałem wzrastała cywilizacja miłości w Polsce, Europie i na świecie – przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

 

Źródło: własne, YouTube.

Poprzedni post
Następny post