Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie – już w niedzielę wielki pochód

marsz dla życia kraków

Już w niedzielę 25 września wyruszy VIII krakowski Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się na Placu Matejki, skąd wyruszy w stronę Rynku Głównego i dalej ulicy Grodzkiej. Zachęcamy do przybycia każdego, komu bliskie są: prawo do życia od poczęcia, ochrona rodziny i dzieci przed demoralizacją, małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny oraz budowa ojczyzny w oparciu o silne więzi narodowe.

Walczyć o każde dziecko – odbudować siłę Polski

Idąc w krakowskim Marszu chcemy zwrócić uwagę na niebezpieczeństwo zatracania we współczesnym świecie zrozumienia pięknego daru, jakim jest każde dziecko. Stą też hasło tegorocznego Marszu: „Dziecko w sercu Krakowa”. Chcemy jednocześnie zaprotestować przeciwko promowaniu cywilizacji śmierci, objawiającej się różnymi sposobami walki z ludzkim życiem i z godnością każdego człowieka.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, na progu przemian społeczno – politycznych w 1990 roku w Polsce rodziło się 547,7 tys. dzieci. Co stało się, że mimo wzrostu poziomu życia, poprawy warunków mieszkaniowych i dostępności różnych artykułów na rynku polskie rodziny dzisiaj rzadziej decydują się na dzieci?

Dowodzi tego spadek liczby urodzeń do poziomu 355,3 tys. dzieci w 2020 roku i aż do 331,5 tys. w 2021 roku. Ta smutna statystyka ma swoje korzenie w nachalnym propagowaniu materializmu oraz egoistycznych dążeń i niszczeniu wartości życia rodzinnego w mediach głównego nurtu, gdzie powielane są wzorce kulturowe dyskredytujące instytucję małżeństwa, rolę matki, ojca i rodziny.

Małżeństwo i rodzina – chrześcijański fundament budowy silnego państwa

Idąc w krakowskim VIII Marszu dla Życia i Rodziny, chcemy upomnieć się o szacunek dla chrześcijańskich fundamentów cywilizacji życia, które ponad tysiąc lat na ziemiach polskich budowały relacje rodzinne między pokoleniami. Wierność tym fundamentom  gwarantowała ciągłość życia polskich rodzin oraz całego narodu.

– Hasło tegorocznego krakowskiego „Marszu dla Życia i Rodziny” wskazuje na to, jak wielką wartością dla rodzin i dla narodu jest każde dziecko. Skupiając się wokół słów „Dziecko w sercu Krakowa” zwracamy uwagę na to, że w podwawelskim grodzie mamy do czynienia z coraz większym zalewem ideologii wrogich dzieciom, szczególnie tym nienarodzonym. Agresja, z jaką coraz częściej spotykają się ruchy pro life i osoby jasno deklarujące swoje przywiązanie do chrześcijaństwa każą nam wyjść na ulice i zamanifestować naszą gotowość do obrony tego, co święte i nienaruszalne – mówi Sławomir Skiba, wiceprezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. Stowarzyszenie, wraz z Centrum Życia i Rodziny, Fundacją Pro – Prawo Do Życia, Młodzieżą Wszechpolską i Towarzystwem KoLiber mobilizują do udziału w Marszu wszystkich ludzi przywiązanych do wspomnianych wyżej wartości, bez względu na zapatrywania i preferencje partyjne.

Znane osobistości przekonują: trzeba pójść

pospieszalski jazgar kurator nowak

Nie brakuje także głosów znanych osób, które apelują do licznego udziału w krakowskim Marszu dla Życia i Rodziny. Specjalne wezwanie w formie krótkiego klipu wideo nagrał red. Witold Gadowski. Jego filmik (Witold Gadowski zaprasza na Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie) szybko zyskał dużą popularność w sieci.

O zagrożeniach, jakimi poddawane są rodzina i małżeństwo, pojmowane jako związek kobiety i mężczyzny w kontekście konieczności wsparcia takich inicjatyw jak Marsze dla Życia i Rodziny, wspomina redaktor Jan Pospieszalski. – Bardzo gorąco apeluję do wszystkich, którzy cenią sobie ład moralny, porządek społeczny i prawo naturalne – mówił znany prezenter i publicysta. 

– Rodzina jest tym, co naprawdę buduje, tym co nas naprawdę umacnia. Zatem nie może być tak, że stoimy cicho i się nie odzywamy. Nas musi być wszystkich widać, musimy być aktywni i każdy z nas ma obowiązek pokazać, co dla niego jest ważne. Spotkajmy się wszyscy na Marszu dla Życia i Rodziny – tłumaczy konieczność aktywności nas wszystkich Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak.

Przypominamy: Marsz Dla Życia i Rodziny wyruszy w niedzielę 25 września 2022 r. o godz. 12:00 z Placu Matejki w Krakowie. Towarzyszyć nam będzie akompaniament profesjonalnej orkiestry dętej. Na uczestników czeka także miła niespodzianka w postaci występu muzycznego. Zagrają dla nas Lidia Jazgar i Ryszard Brączek, czyli „Galicja w Duecie”.

 

Komitet Organizacyjny Marszu dla Życia i Rodziny w Krakowie

Udostępnij ten artykuł

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email

Każde otrzymane wsparcie przekazujemy na cele statutowe oraz realizację projektów naszego Stowarzyszenia. Zaufały nam dziesiątki tysięcy Polaków. Dołącz do nich!

bezpieczne płatności internetowe TPay (dowiedz się więcej)