Ks. Piotr Glas i dr Jacek Pulikowski w Krakowie

ks. piotr glas

Wyjątkowe wydarzenie odbędzie się niebawem w sercu Krakowa. Wydawnictwo Esprit oraz Parafia Bożego Ciała w Krakowie serdecznie organizują spotkanie z ks. Piotrem Glasem oraz dr. Jackiem Pulikowskim. Temat spotkania to „Uratujmy katolickie rodziny”. Ksiądz Piotr Glas, ceniony rekolekcjonista i były egzorcysta, wraz z Jackiem Pulikowskim, doświadczonym doradcą rodzinnym, przypomną nam jaka jest prawdziwa wartość rodziny i z jakimi niebezpieczeństwami musi się ona dziś mierzyć.

Chcąc zwrócić uwagę na wielki kryzys wspólnie napisali książkę „Ostateczna bitwa o rodzinę”, która jest zapisem ich rozmowy o sprawach najważniejszych. Idąc za myślą Jana Pawła II, który pisał, że przyszłość ludzkości zależy od rodziny oraz proroczymi słowami Łucji z Fatimy, która powiedziała, że „Ostateczna bitwa pomiędzy Bogiem a królestwem szatana zostanie stoczona w kwestiach małżeństwa i rodziny”, wspólnie podkreślają, że dziś to właśnie rodzina jest naszym ostatnim bastionem walki o Prawdę i wolność.

Spotkanie „Uratujmy Katolicką Rodzinę” organizowane jest w szczególnym czasie – w roku poświęconym Rodzinie.   Ksiądz Piotr Glas w raz z Jackiem Pulikowskim na co dzień apelują do małżeństw i ludzi młodych, aby podjęli konkretne kroki w celu obrony wartości chrześcijańskich w rodzinach.

Żyjemy w epoce, w której świat chce nam zaproponować relacje rodzinopodobne, małżeństwa przeżywają głębokie kryzysy spowodowane brakiem otwartości na życie oraz wiarę. Jakby tego było mało, zupełnie otwarcie podważana jest tożsamość kobiety i mężczyzny m.in. poprzez swoistę modę na zmianę płci i poszukiwanie w sobie zaburzeń osobowości, których usprawiedliwieniem miałaby być tzw. odmienna płeć społeczno-kulturowa. Te niezwykle destrukcyjne trendy, jak również hedonistyczno-konsumpcyjna narracja największych ośrodków medialnych wpływają na zmiany decyzji życiowych młodych ludzi. Ci ostatni coraz rzadziej decydują się na zawarcie związku sakramentalnego i posiadanie potomstwa.

Dobrej formacji i podstaw wychowania nie zastąpią nawet największe zachęty ekonomiczne i rozbudowany system świadczeń społecznych. Przeciwnie, utwierdzają i rozniecają one obecne patologie, których końcowym efektem jest spadająca liczba trwałych, sakramentalnych związków oraz rodzących się dzieci.

Co możemy zrobić w obliczu ataków? Jak uchronić świętość rodziny?

Jaki jest plan ratunkowy?

O tym usłyszycie Państwo już 23 lipca 2022 r. w Krakowie! Zapraszamy na spotkanie w Bazylice Bożego Ciała, które poprzedzi Eucharystia. Dla wszystkich tych z Państwa, którzy zmierzają na to wydarzenie z własnymi pytaniami, zalecamy ich przesłanie na adres email wydawnictwa: esprit.promocja@gmail.com . Organizatorzy spotkania przekażą pytania prelegentom, a ci postarają się odpowiedzieć przynajmniej na najważniejsze z nich. Ponadto informujemy, iż w trakcie spotkania będzie możliwość nabycia książki ks. Piotra Glasa i Jacka Pulikowskiego „Ostateczna bitwa o rodzinę”.

 

SZCZEGÓŁY WYDARZENIA:

23 lipca 2022 r. (sobota)

Bazylika Bożego Ciała w Krakowie, ul. Bożego Ciała 26

18:00 – wspólna Msza Święta w intencji Rodzin

19:00 – konferencja ks. Piotra Glasa oraz dr. Jacka Pulikowskiego

 

Wstęp wolny!

Udostępnij ten artykuł

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email

Każde otrzymane wsparcie przekazujemy na cele statutowe oraz realizację projektów naszego Stowarzyszenia. Zaufały nam dziesiątki tysięcy Polaków. Dołącz do nich!

bezpieczne płatności internetowe TPay (dowiedz się więcej)