Procesja Różańcowa za Polskę – już 15 maja! Kraków, Warszawa i inne miasta

procesja różańcowa za polskę kraków warszawa

Do polskich miast wraca piękna tradycja uroczystych procesji różańcowych w intencji Ojczyzny, do których dołączyć może każdy wierny. Inicjatywę podjęły świeckie środowiska katolickie, takie jak Męski Różaniec, we współdziałaniu z proboszczami licznych świątyń. Zapraszamy do Krakowa i wielu innych miast w niedzielę 15 maja 2022 roku. Procesję poprzedzi Msza Święta.

Uczestnicy tego wyjątkowego wydarzenia modlitewnego chcą w ten sposób zadośćuczynić Panu Jezusowi i Matce Bożej za grzechy popełniane w naszym kraju, w tym szczególnie grzechy przeciwko ludzkiemu życiu. Chcą również prosić o wstawiennictwo świętego Andrzeja Boboli – patrona Polski. Wszak to już dzień później – w poniedziałek 16 maja – obchodzić będziemy w polskim Kościele jego święto.

Choć postać świętego męczennika i gorliwego polskiego patrioty jest niezwykle istotna dla zabiegania o potrzebne łaski, zapewnie nie zabraknie odwołań także do innych postaci świętych i błogossławionych, związanych z krzewieniem polskości. Przykładowo, w krakowskiej Bazylice Bożego Ciała, w której odbędzie się Msza Święta poprzedzająca majową procesję, szczególnie zaznaczona jest (zarówno ołtarzem, jak i bogatym materiałem archiwalnym pozostającym w posiadaniu parafii) obecność św. Stanisława Kazimierczyka.

W obecnym, burzliwym dla dziejów Polski i Europy okresie, inicjatywy takie jak Procesja Różańcowa za Polskę, skłaniają nas do zaangażowania duchowego w walkę o przyszłość naszą i naszych dzieci. „Jako świeccy wierni Kościoła katolickiego pragniemy, by nasze działania zaowocowały zrywem w polskim Narodzie do modlitwy, pokuty i odnowy moralnej, by przebłagać Pana Boga za nasze grzechy, by uratować Polskę przed zasłużonym karaniem i przed grożącą nam wojną”, poinformowali organizatorzy.

Wydarzenie ma charakter ogólnopolski. Na bieżąco będziemy informować Państwa o kolejnych miastach, w których zaplanowano na 15 maja procesję różańcową.

W Krakowie spotykamy się o godz. 12:15 w murach Bazyliki Bożego Ciała przy ul. Bożego Ciała 26 w Krakowie. Po Mszy Świętej, rozpocznie się procesja modlitewna, która skierowana zostanie ulicami Krakowa na Rynek Główny.

W Warszawie o godz. 14:00 odprawiona zostanie Eucharystia w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej 61. Po niej, o godz. 15:00 rozpocznie się procesja.

Uwaga! Jak informują koordynatorzy, procesje odbędą się również w Olsztynie, Białymstoku, Poznaniu, Zamościu, Lublinie, Szczecinie, Kaliszu i wielu innych miejscowościach. 

Szczegółowe informacje, w tym sposoby na przyłączenie się do wspólnej modlitwy, można odnaleźć na stronie na stronie: www.rozanieczazyciem.pl.

 

PoloniaChristiana.org

Udostępnij ten artykuł

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email

Każde otrzymane wsparcie przekazujemy na cele statutowe oraz realizację projektów naszego Stowarzyszenia. Zaufały nam dziesiątki tysięcy Polaków. Dołącz do nich!

bezpieczne płatności internetowe TPay (dowiedz się więcej)